10 dobrych powodów, aby używać sody oczyszczonej każdego dnia

Soda oczyszczona jest prawdopodobnie najtańszym naturalnym środkiem na świecie. Aby być zdrowym czasem wystarczy rozejrzeć się po kuchni. Wśród skarbów, które można tam znaleźć, soda oczyszczona.

Ten biały proszek kryje w sobie wiele niespodzianek i może dać prawdziwy zastrzyk zdrowia. Ma właściwości antyseptyczne, regulujące poziom cholesterolu i alkalizujące.

Wpływ sody oczyszczonej na zdrowie

Jest skuteczna w zwalczaniu wielu chorób, od przeziębienia po niektóre poważniejsze choroby, a także jest bardzo korzystna dla zdrowia jamy ustnej i skóry.

Soda oczyszczona ma też wiele innych zastosowań i zalet, które są mniej znane.

Zalkalizuj ciało

Ten biały proszek wywołuje niesamowity efekt obniżenia pH twojego ciała. Zmniejsza zakwaszenie organizmu, co jest korzystne dla osób cierpiących na refluks i zaburzenia żołądkowe poprzez neutralizację kwasowości żołądka.

Zawdzięczamy to kwasowi węglowemu obecnemu w sodzie oczyszczonej.

Walcz z infekcjami dróg moczowych

Soda oczyszczona zapobiega stanom zapalnym dróg moczowych nawet w przypadkach przewlekłych i nawracających.

Zostało to naukowo udowodnione. Według tego badania. Po leczeniu wykryto istotny spadek częstości dobowej częstości występowania nykturii, parcia naglącego i nietrzymania moczu. Alkalizacja moczu za pomocą NaHCO3 doustnie ma istotny pozytywny wpływ na objawy. Wyniki pokazują, że ta niedroga metoda leczenia jest łatwa w użyciu i ma niski profil skutków ubocznych.

Na Świąd

Możesz użyć sody oczyszczonej, aby zmniejszyć swędzenie lub złagodzić objawy użądlenia owadów i pszczół. Zrób pastę (zmieszać 2-3 łyżeczki sody oczyszczonej z łyżeczką wody) i nałóż na miejsce ugryzienia na 5 minut, następnie zmyj. Nałóż krem ​​nawilżający, jeśli skóra jest sucha.

Na poprawę trawienia

Jeśli dodasz łyżeczkę tego proszku do dużej szklanki wody, złagodzisz objawy z powodu utrudnionego trawienia. I nie bez powodu ta ostatnia ma odczyn zasadowy i zmniejsza kwasowość w organizmie, która wywołuje mdłości i refluks żołądkowy.

Opryszczka i owrzodzenia

Wymieszaj trochę sody oczyszczonej i wody i nałóż mieszankę na dotknięty obszar rano i wieczorem, aż do ustąpienia objawu. Aby zwalczyć owrzodzenia w jamie ustnej, wypłucz usta (3 razy dziennie) sodą oczyszczoną (pół łyżeczki na pół szklanki wody). Badania potwierdziły antybakteryjne działanie sody oczyszczonej.

Peeling twarzy

Soda oczyszczona może być używana do usuwania martwego naskórka i nadmiaru sebum ze skóry twarzy. Wymieszaj łyżkę sody oczyszczonej z łyżeczką wody i nałóż tę mieszankę okrężnymi ruchami na twarz, omijając okolice oczu. Ten peeling należy zużyć natychmiast i nie należy go przechowywać. Wykonuj co najwyżej raz w tygodniu.

Oczyszczanie

Soda oczyszczona pomaga również dogłębnie oczyścić skórę. Rozpuść 200 g sody oczyszczonej w wodzie w pełnej wannie. Kąpiel powinna trwać około 20 minut.

Nieprzyjemny zapach stóp

Mocz je przez około 20 minut w kąpieli ciepłej wody z sodą oczyszczoną (2 łyżki sody na 1 litr wody). Obsyp wnętrze butów sodą oczyszczoną (1 łyżka stołowa na każdy but). Ten zabieg pozwala eliminować nieprzyjemne zapachy.

Wybielanie zębów

Użyj sody oczyszczonej jako pasty do zębów i myj zęby jak zwykle. Stosować nie częściej niż dwa razy w tygodniu.

Zwalczanie nieświeżego oddechu

Pozbądź się nieświeżego oddechu płukając gardło sodą oczyszczoną i wodą (pół łyżeczki do pół szklanki wody. Stosuj raz lub dwa razy w tygodniu.

Jaki roztwór sody oczyszczonej pić?

Spożycie sody oczyszczonej jest świetne dla ogólnego stanu zdrowia, ale ważne jest ja właściwie spożywać, ponieważ w nadmiarze może zaszkodzić. Idealna ilość to pół łyżeczki na 200 mililitrów wody.

Ta dawka jest optymalnym spożyciem, aby móc obserwować korzystne działanie bez żadnego niebezpieczeństwa.

Ostrzeżenie! Skonsultuj się z lekarzem przed użyciem sody oczyszczonej, jeśli cierpisz na jakiekolwiek alergie. Soda oczyszczona może powodować wysypkę, swędzenie, obrzęk języka, warg lub twarzy u osób uczulonych.

UWAGA! Treści w serwisie z założenia mają charakter informacyjno-edukacyjny. Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe lub stosujesz leki, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem naturalnego leczenia, aby uniknąć interakcji. Odkładając lub przerywając klasyczne zabiegi medyczne, możesz zagrozić swojemu zdrowiu.
Źródło: santeplusmag.com, pubmed.ncbi.nlm.nih.gov Miniatura wpisu: wikihow

Skorupki z jajka: doskonały pokarm dla Twojego ogrodu i warzywniaka

Atak serca i woda: zawsze jest coś, czego dotąd nie wiedzieliśmy.