w

Ten prosty i skuteczny sposób zlikwiduje uciążliwy ból zęba. Żaden stomatolog Ci o nim nie powie.

Ból zęba to jedno z najnieprzyjemniejszych doznań bólowych. Potrafi być naprawdę uciążliwy. Nie pozwala się skupić, spać i najczęściej dopada właśnie wtedy, gdy nie możemy skorzystać z wizyty u dentysty.

Z bólem trzeba często radzić sobie przez kilka godzin lub nawet dni. Zamiast faszerować się lekami przeciwbólowymi, które nie zawsze pomagają nawet po dużych dawkach, lepiej skorzystać z prostej, naturalnej ale niezwykle skutecznej metody, na którą podajemy przepis.

flickr.com

Potrzeba zaledwie dwóch składników: sproszkowanych goździków i oleju kokosowego.

Wystarczy pół łyżeczki jednego i pół łyżeczki drugiego, by po wymieszaniu obu powstała mikstura skutecznie łagodząca nawet bardzo silny ból zęba.

pixabay.com

Olej kokosowy ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne a goździki zawierają eugenol, silny środek antyseptyczny i znieczulający. Po połączeniu stanowią idealną mieszankę do złagodzenia bólu zęba.

Wystarczy użyć pipety lub pędzelka i za ich pomocą nanieść miksturę na obolałe miejsce. W razie potrzeby po kilku godzinach nanieść powtórnie.

goodmorningcenter.com

To środki naturalne więc można jest stosować bez obaw. Złagodzą ból i pomogą przetrwać do wizyty u dentysty. Ostrzegamy jednak, by nie lekceważyć sygnałów bólowych. To, że nie będziesz odczuwać bólu nie znaczy, że nic się nie dzieje i możesz wizytę sobie odpuścić. Koniecznie wybierz się do stomatologa, by podjąć leczenie.

Podziel się tą skuteczną metodą na pozbycie się bólu zęba ze swoimi znajomymi, może to przynieść komuś ulgę w cierpieniu.

Źródło: magicalrecipesforhealthylife.com