w

Rozmnażanie róży za pomocą gazety. Prosta i skuteczna metoda

Skuteczna i prosta metoda rozmnażania sadzonek róży przy pomocy papieru gazetowego?

Ta metoda jest bardzo łatwa do zastosowania i co najważniejsze nic nie kosztuje, jeśli chcesz rozmnożyć piękne róże, które masz już w ogrodzie.

Wszystko czego potrzebujesz to sadzonki róż, gazety, woda i plastikowe torby.

Metoda „burrito”, jak nazywa się sztuczka, o której mówimy, polega na zawijaniu sadzonek róży w mokry papier. Wybierz te sadzonki, które są grubości zwykłego ołówka, jeśli są grubsze, to jest ok, ale cieńsze niż ołówek nie są odpowiednie.

Wżne jest, aby pamiętać, że należy wybierać wyłącznie zdrowe sadzonki, bez śladu choroby. Jeśli co najmniej jedno cięcie będzie miało plamę pleśni lub inną chorobę, możliwe jest, że wszystkie inne zdrowe sadzonki zostaną dotknięte chorobą podczas przechowywania.

Najlepszy czas na rozmnażanie przez sadzonki to koniec sierpnia i cały wrzesień. Kiedy na dworze zaczyna się ochładzać.

Cięcie powinno mieć około 9 cm długości. Przetnij tuż pod pączkiem u podstawy. Następnie usuń liście i ciernie z dolnej połowy. Jeśli chcesz, możesz zostawić kilka liści na górze.

Procedura jest prosta: zawiń sadzonki w pęczek i zawiń w gazetę, aby były przykryte ze wszystkich stron. Niektórzy ogrodnicy wolą umieścić między sadzonkami cienką warstwę mchu ziemnego, który reguluje poziom wilgotności.

To buritto z gazet i sadzonek należy namoczyć w wodzie, ale nie za dużo. Nie może lać się z nich woda. Następnie ten pakiet umieść w plastikowej torbie i przechowywany w ciemnym i chłodnym miejscu, w którym temperatura powinna wynosić około 16-18 stopni.

W ciągu półtora miesiąca paczkę należy sprawdzić 2-3 razy pod kątem pojawienia się korzeni, a także możliwości gnicia – przy uprawie korzeni w gazecie może się to zdarzać dość często. Zepsute sadzonki należy natychmiast wyrzucić. Z zastrzeżeniem wszystkich warunków, korzenie powinny tworzyć się po 1,5 miesiąca.

Jednym z kluczy do tej metody jest to, że papier, w który zostaną owinięte sadzonki, jest bardzo dobrze osuszony, nie wypływa z niego ani kropla wody, ponieważ sprzyja pleśni, ale nie jest zbyt suchy.

Jeśli gleba nie zamarzła, możesz sadzić sadzonki po utworzeniu korzeni. Sadzisz jednym oczkiem nad ziemią, a resztą w ziemi. Przykryj plastikową butelką, która będzie jak mini szklarnia i będą stopniowo rosły przez zimę. Ta metoda jest również odpowiednia dla odmian, które są trudniejsze do rozmnożenia innymi metodami.

Coraz częściej stosowaną metodą jest rozmnażanie sadzonek za pomocą ziemniaków. Ziemniaki pomagają róży w utrzymaniu wilgoci, dostarczając jej dodatkowych minerałów, które pomagają jej rosnąć.

W tym procesie wybiera się ziemniaki dobrej jakości, bez żadnych oznak choroby, i wszystkie oczy należy wyciąć (w przeciwnym razie ziemniak się ukorzeni, a nie róża). Następnie, w przybliżeniu na środku bulwy, wykonuje się nacięcie i umieszcza tam przygotowany materiał do sadzenia. Powinien zanurzyć się w bulwie nie mniej niż 2 cm, a następnie umieszcza się w doniczkach lub w glebie, zależnie od temperatury. Odległość między nimi powinna wynosić około 10-15 cm. Możesz sadzonki przykryć folią lub plastikowymi butelkami. Sadzonki musza być okresowo podlewane, a także również spryskiwane.

Źródło: fabricatinromania.infoi Miniatura wpisu: freepik