w

Warto go mieć w ogrodzie. Poprawia krążenie jest dobry dla stawów, komórek i włosów

Pomaga zregenerować organizm po ciężkiej chorobie! Czy czujesz, że twój umysł i ciało są zmęczone?

Teraz przekonasz się, że istnieje silna roślina, która może dać ci potrzebną energię. Bardzo dobrze rośnie w ciepłych regionach i jest używana jako przyprawa. Ludzie od setek lat korzystali także z jej leczniczych właściwości. Stosowana na artretyzm, dnę moczanową, astmę, egzemę, choroby wątroby, woreczka żółciowego oraz serca.

Cudowna roślina nazywana jest rozmarynem – oto tylko kilka zalet tej cudownej rośliny:

1. Rozmaryn poprawia pracę serca i krążenie krwi.

Działa przeciwmiażdżycowo i obniża poziom cholesterolu. Badania wykazały, że roślina ta jest przydatna do powrotu do zdrowia po poważnych chorobach, szczególnie dla osób starszych, które mają słabe krążenie krwi w mózgu.

Aby poprawić krążenie krwi w mózgu i czynność serca, zaleca się spożywanie: 1 łyżeczki liści rozmarynu na 2 szklanki gorącej wody, zaparzać przez 30 minut, następnie odcedzić. Pij 1-2 łyżki stołowe 3 razy dziennie przed posiłkami.

2. Rozmaryn odmładza komórki skóry.

Nawilża skórę, usuwa zmarszczki i obrzęki, pobudza krążenie, uelastycznia, poprawia koloryt skóry, usuwa plamy pigmentacyjne. Zaleca się pić herbatę rozmarynową, dodawać olejek rozmarynowy do kremów i maseczek, a także nakładać na twarz napar z rozmarynu.

3. Łagodzi bóle stawów, usuwa stany zapalne

Wskazany przy procesach zapalnych w organizmie, korzystny przy bólach stawów, przeziębieniach oraz leczeniu ran i owrzodzeń.

4. Poprawia zdrowie mózgu.

Rozmaryn poprawia przepływ krwi. Roślina zawiera wiązania, które zapobiegają degradacji głównego neuroprzekaźnika zapewniającego dobrą pamięć.

5. Lekarstwo na zaburzenia nadnerczy i stres.

Rozmaryn jest cudowny, ponieważ działa uspokajająco na hormony stresu i poprawia samopoczucie. Rozmaryn nie tylko przywraca energię, ale także relaksuje ciało i umysł.

6. Stymuluje wzrost włosów, ponieważ rozmaryn poprawia krążenie.

7. Pomaga przy problemach z nadwagą

Przyspiesza rozpuszczanie tłuszczów i zmniejsza apetyt.

Można go łączyć z piołunem, szałwią i kwiatami tarniny. Wymieszaj rośliny w równych ilościach i przygotuj herbatę z 1 łyżeczki mieszanki i 300 ml gorącej wody. Zaparzaj przez 25 minut, odcedź. Pij 150 ml trzy razy dziennie przez 21 dni, 30 minut przed posiłkiem.

Można też wdychać opary olejku rozmarynowego, kilka kropel olejku rozmarynowego można wlać do szamponu, kremów i maseczek do pielęgnacji skóry i włosów. Pić herbatę. Zaleca się wypijanie 1-2 szklanek herbaty dziennie.

Jest bardzo korzystny przed snem. Herbatę rozmarynową spożywa się również w przypadku cukrzycy, choroby wątroby, pęcherzyka żółciowego, zawału serca. A także w połączeniu z czosnkiem świetnie wzmacnia odporność i stymuluje organizm do walki z chorobą.

Rozmaryn można również uprawiać w mieszkaniu. Najlepiej umieścić w wodzie gałązkę dojrzałego rozmarynu, aby puścił korzenie, a następnie posadzić i zapewnić dostęp do światła.

Przeciwwskazane jest stosowanie rozmarynu w leczeniu dzieci poniżej 12 roku życia, kobiet w ciąży i osób z padaczką. Rozmaryn na krótki czas podnosi ciśnienie krwi, dlatego z ostrożnością powinny stosować go osoby z nadciśnieniem tętniczym.

Źródło: laslaublog.com, Miniatura wpisu: freepik.com