w

6 wskazówek, jak wyeliminować i zapobiec pojawianiu się robaków w śmieciach

Mamy wysokie temperatury, a to w połączeniu z gnijącymi bioodpadami idealna wylęgarnia larw w pojemnikach.

Bioodpady to doskonałe źródło pokarmu dla much, które chętnie składają tam jaja. Panuje w nich idealne środowisko, wysoka temperatura i wilgoć.

Jeśli bioodpady są przetrzymywane przez długi czas, zanim zostaną zabrane, wzrasta prawdopodobieństwo, że owady zdążą tam złożyć jaja.

Aby pozbyć się z robaków i larw w pojemnikach na bioodpady, trzeba stosować:

Częste opróżnianie: Regularne usuwanie bioodpadów zmniejsza ryzyko wystąpienia się larw.
Utrzymywanie pojemnika w czystości: Regularne mycie pojemnika i utrzymanie go w czystości może pomóc w wyeliminowaniu pojawienia się larw.
Szczelne zamykanie pojemnika: tak, aby owady nie mogły dotrzeć do środka.
Przechowywanie w chłodnym miejscu: Jeśli to możliwe, umieść pojemnik w chłodniejszym miejscu, aby spowolnić rozwój.

Aby pozbyć się tych, które już są, najpierw ostrożnie opróżnij kosz na śmieci i polej miejsca pokryte larwami wrzącą wodą. Następnie wylej wodę używając starego sitka, aby złapać martwe robaki i wrzucić je do worka na śmieci. Na koniec rozpuść odrobinę płynu do mycia naczyń we wrzącej wodzie i wyczyść szczotką ścianki kosza na śmieci. Pamiętaj, aby suszyć kosz na świeżym powietrzu lub na słońcu, aby uniknąć wilgoci, która sprzyja rozmnażaniu.

Gdy kosz na śmieci dobrze wyschnie, wybierz odpowiedni worek na śmieci i przymocuj go do górnej części kosza, tak aby się nie zsuwał, a odpady nie przemieszczały się pomiędzy workiem a koszem.

Sól

Innym sposobem jest wsypanie warstwy soli na dno kosza na śmieci, a następnie zebranie martwych robaków za pomocą sitka i wrzucenie ich do worka na śmieci.

Soda oczyszczona

Wlej mieszaninę gorącej wody i sody oczyszczonej na dno kosza na śmieci, pozostaw na kilka minut i wyszoruj boki szczotką. Opróżnij kosz na śmieci z tego roztworu, opłucz go i pozostaw do wyschnięcia na powietrzu. Oprócz tego, że jest naturalnym środkiem dezynfekującym, soda oczyszczona ma działanie dezodoryzujące, które pozwala również wyeliminować nieprzyjemne zapachy z kosza na śmieci.

Ocet

Namocz szmatkę w occie i wyczyść kosz na śmieci. Spłucz czystą wodą i osusz. Pamiętaj o zabezpieczeniu rąk rękawiczkami przed czyszczeniem.

Soda kalcynowana

Rozcieńcz filiżankę kryształków sody w litrze gorącej wody. Zanurz gąbkę w tej mieszance i wyczyść dno kosza na śmieci. Następnie spłucz czystą wodą i pozostaw do dokładnego wyschnięcia.

Płyn do mycia naczyń

Do kosza na śmieci wlej trochę płynu do mycia naczyń, spryskaj wnętrze wężem ogrodowym, pozostaw na kilka minut, a następnie wyszoruj ściany szczotką. Wszystko, co musisz zrobić, to umyć kosz na śmieci i go wysuszyć.

Odstrasz muchy

Ponieważ przyczyną robaków są muchy, samo ich przepędzenie rozwiąże problem u źródła. Możesz do tego użyć naturalnych repelentów.

Zmieszaj biały ocet z kilkoma kroplami olejku cytrynowego lub eukaliptusowego w butelce ze sprayem i spryskaj dno i boki kosza na śmieci.

Możesz także wypróbować naturalny środek odstraszający muchy: Ugotuj cebulę we wrzącej wodzie przez kilka minut i poczekaj, aż ostygnie, aby usunąć skórkę. Następnie nakłuj cebulę goździkami i umieść ją w misce na dnie kosza na śmieci. Muchy nienawidzą zapachu goździków.

Czosnek działa również jako naturalny środek odstraszający. Zagotuj kilka obranych ząbków czosnku w gorącej wodzie. Przefiltruj i wlej preparat do opryskiwacza i spryskaj tym preparatem wnętrze kosza na śmieci.

Należy pamiętać, że niektóre rośliny, takie jak eukaliptus, mięta i liść laurowy, działają również jako naturalne repelenty. Wystarczy je zmiażdżyć i rozrzucić na dnie kosza na śmieci.