w

W 2 godziny doprowadzam wszystkie firany do śnieżnobiałego stanu

Każda kobieta wie, że nic tak nie nadaje domowego klimatu jak firany i zasłony w oknach.

Nie tylko chronią przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów czy przechodniów, w letnie upały przed działaniem nadmiaru światła słonecznego, ale przed wszystkim stanowią ważny element wystroju i ocieplają wnętrze.

Z drugiej strony nic tak nie psuje wrażenia jak brudne zżółkięte firany i zakurzone zasłony.

Dlatego ważne by utrzymać je w czystości, zwłaszcza, że ​​istnieje świetny i szybki sposób na wybielenie zasłon.

Większość gospodyń domowych uważa, że ​​zasłony należy prać raz na dwa miesiące. Ale ja na przykład robię to częściej. Lubię, gdy zasłony i firanki lśnią czystością i wydzielają przyjemny zapach świeżości.

Metoda prania firan, którą stosuję jest bardzo prosta.

Przygotuj miskę o objętości odpowiedniej do prania firan i wlej do niej ciepłą wodę, dodaj 120 gram soli, rozjaśni tkaninę i zmiękczy wodę.

Firany powinny moczyć się w roztworze soli przez pięć do siedmiu minut. Cała tkanina powinna być całkowicie zalana wodą. Następnie wypłucz.

Ale to nie wszystko. Dodaj 40 mililitrów octu do ciepłej wody w misce i pozostaw firanki w tym roztworze na 10 minut. Na koniec wypłucz również w czystej wodzie.

Wysusz firanki. Ja odsączam je z wody, a kiedy już nie kapie z nich woda, a są wciąż mokre wtedy je rozwieszam w oknie. Dzięki temu rozprostują się i ułożą i nie muszę ich prasować.

Obiecuję, że będziesz w pełni zadowolony z efektu i zaoszczędzisz czas.

Źródło: mandarynka.com.ua, Miniatura wpisu: facebook.com/Koniec je nový začiatok