Popularne triki z sodą oczyszczoną. Oto najlepsze z nich!

Tyle się słyszy o cudownych właściwościach sody, ale czas najwyższy rozprawić się z tymi mitami. Działa? Sprawdza się lepiej niż inne środki? Jak to jest z tą sodą?

Każdy z nas wie, że dobrze wesprzeć się sodą podczas pieczenia, ale czyszczenie piekarnika? Mycie zębów? Łagodzenie świądu po ukąszeniu przez owady? A to tylko niektóre z nich.

Na liście poniżej zawarliśmy te sprawdzone i przetestowane metody. Numer 9 to nasz hit. To zaskakujące jak wiele możliwości odkryła przed nami soda.

#1 Swędzenie po ukąszeniu przez owady

Naprawdę ciężko poradzić sobie ze swędzeniem jeśli nie masz pod ręką specjalnego środka. A wystarczy odrobinę sody zmieszać z wodą i nałożyć na swędzące miejsce. Potem spłukać zimną wodą. I nic nie swędzi!

#2 Zmęczone nogi po długiej wędrówce lub zakupach w mieście?

Wsyp 3-4 łyżeczki sody oczyszczonej na 3,5 litra wody i włóż nogi to tej cudownie odprężającej kąpieli.

#3 Usuwanie brzydkich zapachów

Wsyp trochę sody do butów, a pochłonie ona nieprzyjemny zapach stóp.

#4 Zmiękczanie warzyw strąkowych

Aby zmiękczyć groch, fasolę czy soczewicę, dosyp odrobinę sody podczas gotowania. Wystarczy łyżeczka sody na litr wody!

#5 Nieprzyjemny zapach z lodówki?

Umieść naczynie z sodą oczyszczoną w lodówce, a pochłonie ona nieprzyjemne zapachy.

#6 Niewiele rzeczy może pokonać orzeźwiający napój w upalny letni dzień.

Wymieszaj cukier z sokiem z cytryny w zimnej wodzie i dodaj pół łyżeczki sody oczyszczonej. Soda przekształci kwas cytrynowy w kwas węglowy. Soda w małych ilościach jest nieszkodliwa, ale nie dodawaj jej więcej niż łyżeczka.

#7 Oto najszybsze lekarstwo na zgagę:

Wymieszaj łyżeczkę sody w szklance wody i wypij. Środek pomaga również zwalczać wzdęty brzuch, którego można się nabawić po spożyciu zbyt dużej ilości jedzenia.

#8 Nieświeży oddech

Dla tych, którzy cierpią z powodu nieświeżego oddechu, to jest super sztuczka. Wymieszaj łyżeczkę sody oczyszczonej w ciepłej wodzie i przepłucz tym środkiem jamę ustną!

#9 Nieprzyjemne zapachy naszych zwierzaków

Nawet nasze ukochane zwierzęta mogą korzystać z odrobiny sody oczyszczonej. Przez zmieszanie sody z ich posłaniem, unikniesz nieprzyjemnych zapachów. Jest całkowicie bezpieczne i działa również w koszu na śmieci.

#10 Nieświeży zapach z termosu?

W celu uniknięcia lekko stęchłego zapachu w swoim termosie, pomieszaj kilka łyżeczek sody oczyszczonej z ciepłą wodą, wlej to do środka i wypłucz.

#11 Czyszczenie srebra

Brudne srebrne rzeczy umieść w gorącej wodzie. Dodaj małe kawałki folii aluminiowej i łyżkę sody oczyszczonej. Pozostaw tak aby soda mogła zacząć reagować i następnie spłucz srebro zimną wodą i wytrzyj do sucha szmatką.

#12 Zęby

Jeśli nadal masz wątpliwości jak dobra jest soda oczyszczona to być może to Cię przekona! Sodą można nawet myć zęby! Neutralizuje żrące kwasy w ustach. Nie do wiary!

#13 Kwiaty

Twoje kwiaty będą Ci za to dziękować. Wymieszaj trochę sody oczyszczonej z wodą i podlej tym swoje rośliny. Rezultat sprawi, że będziesz zaskoczony!

#14 Twarde mięso?

Czy Twoje mięso jest zbyt twarde? Posyp je sodą i pozostaw na kilka godzin. Następnie wystarczy je opłukać i smażyć. Będziesz zaskoczony efektem!

#15 Zmywarka

Wsyp odrobinę sody do komory detergentu w zmywarce i uruchom ją bez naczyń. Voila! Już nie będziesz mieć problemów z zapachem!

#16 Piekarnik

Przy pomocy małej ilości sody oczyszczonej, można wyczyścić piekarnik zarówno od środka jak i na zewnątrz. Wymieszaj sodę z wodą, nałóż ją na brudne miejsca, poczekaj chwilę i zobacz prawdziwą magię!

Zabójcza dla brudu, osadu i tłuszczu. Umyje toaletę i naczynia

Kiedy wysiewamy ogórki, paprykę, pietruszkę, cukinię i inne – wyliczamy optymalny termin