Po co pić kefir z nasionami lnu rano? Są ku temu 2 dobre powody

Przez 25 lat nasze ciało ma czas na zgromadzenie wielu niepotrzebnych rzeczy, a ten „zapas” każdego dnia kolejnego roku będzie się tylko zwiększał.

Duże obciążenie toksynami i warstwą tłuszczu powoduje szybsze starzenie się organizmu, przede wszystkim cierpi przewód pokarmowy, układ sercowo-naczyniowy i skóra.

Aby temu zapobiec, istnieje wiele sposobów na oczyszczenie organizmu, dziś proponujemy jeden z najskuteczniejszych: spożywanie napoju, który działa jak szczotka, wymiecie śmieci z organizmu. Składa się z dwóch prostych składników – nasion lnu i kefiru.

Napój, który wymiata

Nie jogurt, nie mleko, ale kefir. Ze wszystkich produktów mlecznych on tylko zawiera drożdże, bakterie i paciorkowce, które są w stanie stworzyć przyjazną florę w jelicie grubym i cienkim.

Nasiona lnu zawierają tłuszczowe kwasy omega-3, które rozpuszczają kamienie kałowe i leczą błony śluzowe. Jednak tylko całe lub grubo mielone nasiona działają jak szczotka do żołądka. Wypełniają go, dając uczucie sytości i jednocześnie oczyszczając ściany jelita.

Pij dla utraty wagi

Picie kefiru z siemieniem pobudza organizm do chudnięcia, reguluje poziom cholesterolu we krwi i normalizuje metabolizm lipidów. Skuteczne oczyszcza przewód żołądkowo-jelitowy i wspiera utratę masy ciała.

Ta metoda będzie odpowiednia dla osób z takimi problemami zdrowotnymi jak:

– stany zapalne w układzie oddechowym

– stany zapalne przewodu żołądkowo-jelitowego (zapalenie żołądka, wrzody)

– zapalenie jelita grubego

– choroby układu moczowo-płciowego

– nadwaga

Proces detoksykacji organizmu

Program przeznaczony jest na 21 dni. Jeśli od dłuższego czasu nie przeprowadzałeś ogólnego czyszczenia żołądka, lekarze zalecają powtórzyć po 2 tygodniowej przerwie. Aby utrzymać efekt, musisz stosować 2 razy w roku co 6 miesięcy.

Pierwszy tydzień: wypij 100 ml kefiru z 3 łyżeczkami na śniadanie. Siemię lniane (najlepiej jest zmiażdźyć w moździerzu tuż przed użyciem).

Drugi tydzień: 100 ml kefiru z 6 łyżeczkami sieminia lnianego na śniadanie.

Trzeci tydzień: 150 ml kefiru z 9 łyżeczkami sieminia na śniadanie.

Ważna zasada. Zapamietaj, aby wypić szklankę gorącej wody 40 minut wcześniej, aby obudzić ciało i przygotowac na proces intensywnego trawienia.

Pamiętaj, że to ma być twoje jedyne śniadanie!

Kefir z siemieniem spożywany na noc nie wykazuje takiej skuteczności, wieczorem najlepiej zaspokoić głód białkową kolacją z piersi kurczaka lub jaj.

Nie czekaj, wypróbuj – przydatny zastrzyk życiowej energii! Efekt po przejściu oczyszczania bezcenny dla zdrowia.

Próbowaliście tego oczyszczania?

Źródło i Fotografie: otozh.com

Nie masz pomysłu na zupę? Zrób kalafiorową z marchewką i SEREM. 30 minut i gotowa!

5 fajnych sałatek w 15 minut. Sprawdzą się znakomicie na każdej imprezie!