w

Metoda na soczyste, chrupiące ogórki na domowym parapecie

Wyhoduj soczyste, chrupiące ogórki na wiosenną sałatkę bezpośrednio na parapecie. Niezwykły sposób: uprawa ogórków w doniczce.

Ogórki można wyhodować nie posiadając dużego ogrodu. Można je uprawiać w małej doniczce na parapecie. Jest metoda, która pozwala uzyskać bogate, domowe zbiory.

Metoda na soczyste, chrupiące ogórki na domowym parapecie

Do uprawy ogórków w doniczce najlepiej użyć doniczek do sadzonek o pojemności 450 ml. Najlepsze odmiany ogórków do uprawy w doniczkach to „Crush” i „Trickster”, ponieważ te odmiany mają małe liście.

Aby uzyskać soczyste chrupiące ogórki, które wyrosną na domowym parapecie przygotuj pożywną glebę na bazie torfu i biohumusu (co najmniej 30%), możesz również dodać do podłoża perlit. Głównym zadaniem jest uzyskanie bardzo odżywczej, lekkiej i przewiewnej bazy do uprawy ogórków.

Po zauważeniu, że zaczyna brakować składników odżywczych w podłożu, do podlewania można użyć niewielkiej ilości płynnego biohumusu (jedna trzecia normy wskazanej na opakowaniu), szybciej zawiążą się i rozwiną owoce.

Po pojawieniu się 5-6 liści roślinę należy uszczypnąć. Zachowujemy dwa dolne pędy, a uszczypujemy środkowy pęd, to aktywuje utworzenie pasierba, na którym bardzo szybko pojawią się pierwsze zawiązki ogórków. W ten sposób kształtujemy roślinę, która wytwarza dużo owoców, ale ma krótkie pędy i wygląda jak mini drzewko.

Taka uprawa to prawdziwa frajda dla dzieci i dorosłych. A przy tym można cieszyć się smakiem pysznych ogórków wyhodowanych nawet gdy nie masz własnego ogrodu.

Źródło: Urozhaynyy ogorod/youtube, Miniatura wpisu: Urozhaynyy ogorod/youtube