Woda buraczana na kwitnienie: jak przygotować i stosować ten nawóz

Parapet udekorowany doniczkami z bujnie kwitnącymi kwiatami jest szczególnie przyjemny dla oka w okresie chłodów.

Kiedy nie można zobaczyć jasnych kolorów za oknem, kwitnące rośliny domowe poprawiają nam humor. Ważne jest tylko, aby kwitły i nie więdły. Skuteczny nawóz pomoże sobie z tym poradzić. Możesz kupić w specjalny nawóz w sklepie lub przygotować samodzielnie. Skupimy się na tej drugiej opcji i powiemy, jak używać bulionu buraczanego do roślin.

Takie karmienie z pewnością pomoże kwiatom uzupełnić utraconą witalność. Najważniejsze, aby nie wylewać wody z buraków. Efekt, jaki zapewni kwiatom, zaskoczy Cię!

Odwar z buraków dla roślin: jego skuteczność

Bulion buraczany to doskonały nawóz, który idealnie nadaje się do wszystkich rodzajów roślin kwitnących. Podczas gotowania do wody trafia niesamowicie duża ilość składników odżywczych zawartych w burakach. Dlatego gotowy bulion może pochwalić się mocnym składem mineralnym. Jest bogaty w potas, magnez, fluor, mangan i fosfor.

Instrukcje krok po kroku

Z przygotowaniem takiego środka poradzi sobie każdy. Buraki dobrze umyć, włożyć do garnka i zalać wodą. Nie dodawać soli. Gotujemy warzywo, aż będzie gotowe. A potem nie wylewamy wody, ale używamy jej dla naszych roślin. Schłodzony bulion rozcieńczamy czystą wodą w stosunku 1:1.

Co ważne! Należy używać wyłącznie świeżego bulionu. Ponieważ zawiera największą ilość składników odżywczych.

Harmonogram podlewania

Bardzo ważne jest, aby nie przekarmić rośliny. Dlatego bulion z buraków należy stosować jako nawóz nie częściej niż raz w tygodniu. Takie niezbyt częste podlewanie wystarczy do stymulowania rośliny do obfitego kwitnienia i zapobiegania różnym chorobom.

Jak i kiedy przycinać hortensje wiosną: schemat i zasady

Skóra twarzy staje się świeża, odżywiona, aksamitna. Maska dla skóry dojrzałej