w

Skóra twarzy staje się świeża, odżywiona, aksamitna. Maska dla skóry dojrzałej

Ta domowa maseczka jest idealna dla skóry dojrzałej. Odżywia, odświeża, napina skórę, rozjaśnia, czyni ją aksamitną i przyjemną.

Przy regularnym stosowaniu maska ​​daje wyraźny efekt poprawy stanu skóry!

Maska dla skóry dojrzałej

Weź 1 łyżeczkę skrobi i przegotowanej wody.

Dodaj 1 łyżeczkę tauryny (w postaci kropli do oczu, sprzedawanych w każdej aptece bez recepty).

Dodaj 0,5 łyżeczki olejku najbardziej odpowiedniego dla danego rodzaju skóry (np. olej z pestek winogron). Wymieszaj, oceń konsystencję. Jeśli wydaje się zbyt rzadka, dodaj trochę więcej skrobi.

Nałóż maskę na suchą, oczyszczoną skórę twarzy, w tym okolice oczu i szyi. Pozostaw na 20 minut, następnie spłucz zimną wodą i nałóż zwykły krem ​​do twarzy. Skóra staje się odświeżona, bardziej elastyczna i odżywiona!

Działanie tauryny

Powyżej taurynę zastosowano zewnętrznie, ale także suplementacja tauryną jest bardzo korzystna.

Badania naukowe potwierdziły przeciwstarzeniowe działanie suplementacji tauryną, która może minimalizować uszkodzenia oksydacyjne.

Tauryna, aminokwas zawierający siarkę, występuje w wysokich stężeniach w skórze i odgrywa rolę w utrzymaniu homeostazy skóry.

Suplementacja tauryną ma szerokie pozytywne działanie na organizm, przy braku skutków ubocznych przy zażywaniu rekomendowanych dawek na poziomie od 0,5 g do 2 g na dobę.

Jest niezbędna do prawidłowego działania mięśni (w tym mięśnia sercowego) czy układu rozrodczego. Tauryna pomaga transportować kreatynę do mięśni, co powoduje jej efektywniejsze wykorzystanie. Przyczynia się obniżenia poziomu cukru, złego cholesterolu, poprawia działanie wzroku i słuchu. Zwiększa wydolność organizmu, a nawet poprawia spalanie tłuszczu.

Źródło i Miniatura wpisu: @pozitiffmm/youtube, thailandmedical.news, scielo.br