Naturalny nawóz, który należy wsypać do dołka przed sadzeniem ogórków

Na słabe zbiory wpływa wiele czynników: nieurodzajna gleba, niewłaściwe podlewanie, nieprawidłowe zasilanie i wiele innych.

Chcemy podzielić się z Wami techniką sadzenia ogórków, dzięki której można osiągnąć doskonałe plony nawet na nieurodzajnej glebie.

Nawóz jest naturalny i trzeba go użyć podczas wysadzania siewek ogórków do gruntu.

Naturalny nawóz podczas sadzenia ogórków

Na dnie otworu przygotowanego do wsadzania sadzonek układamy świeże liście pokrzywy. Jeśli nie masz do nich dostępu można je zastąpić koniczyną lub mniszkiem lekarskim, ponieważ one również mają też dużą zawartość azotu.

Jak dokładnie to zrobić?

Po zebraniu pokrzywy trzeba ją rozdrobnić. Im będzie lepiej rozdrobniona tym szybciej gnije i daje lepszy efekt. Można ją pociąć na małe kawałki i dodatkowo zgnieść lub zmiażdżyć, ale nie jest to konieczne.

Rozdrobnioną pokrzywę układa się na dnie dołka i za pomocą małej łopatki miesza się z odrobiną ziemi. Otrzymaną mieszankę zalewamy wodą i przykryć 10 centymetrową warstwą kompostu. Ponownie podlewamy.

Teraz możesz umieszczamy sadzonki ogórka. W ten sposób możemy także posadzić nasiona bezpośrednio do gruntu. Zamiast sadzonki umieszczamy nasionko. Zasypujemy ziemią. Na wierzchu dobrze jest sadzonkę obsypać słomą, lepiej utrzymywała wilgoć.

To wszystko ta technika pozwoli roślinie w miarę wzrostu korzeni zaspokajać zapotrzebowanie na azot i inne pierwiastki śladowe.

Miniatura wpisu: freepik.com

Trzy patelnie wyczyściłam z sadzy i starego tłuszczu w ciągu 10 minut. Bez chemii i druciaka

Plusy i minusy grządek podwyższonych