Naturalny nawóz do ogórków: wsyp go do dołka przed sadzeniem

Na słabe zbiory wpływa wiele czynników: nieurodzajna gleba, niewłaściwe podlewanie, nieprawidłowe zasilanie i wiele innych.

Chcemy podzielić się z Wami techniką sadzenia ogórków, dzięki której można osiągnąć doskonałe plony nawet na nieurodzajnej glebie.

Nawóz jest naturalny i trzeba go użyć podczas wysadzania siewek ogórków do gruntu.

Naturalny nawóz podczas sadzenia ogórków

Na dnie otworu przygotowanego do wsadzania sadzonek układamy świeże liście pokrzywy. Jeśli nie masz do nich dostępu można je zastąpić koniczyną lub mniszkiem lekarskim, ponieważ one również mają też dużą zawartość azotu.

Jak dokładnie to zrobić?

Po zebraniu pokrzywy trzeba ją rozdrobnić. Im będzie lepiej rozdrobniona tym szybciej gnije i daje lepszy efekt. Można ją pociąć na małe kawałki i dodatkowo zgnieść lub zmiażdżyć, ale nie jest to konieczne.

Rozdrobnioną pokrzywę należy umieścić na dnie dołka i wymieszać z odrobiną ziemi. Następnie zalać wodą i przysypać 10 centymetrową warstwą kompostu.

Do tak przygotowanego dołka możemy wsadzić sadzonkę ogórka. Dobrze jest obsypać ją słomą, aby lepiej utrzymywała wilgoć.

W ten sam sposób możemy także wysiać nasiona bezpośrednio do gruntu. Zamiast sadzonki umieszczamy nasionko i lekko przysypujemy go ziemią.

Dzięki zastosowaniu tej techniki, roślina będzie miała dostęp do niezbędnych składników odżywczych, takich jak azot i inne pierwiastki śladowe, w miarę wzrostu korzeni.

Miniatura wpisu: freepik.com

Przepis na najlepsze kotlety bez mięsa. Tanie, proste i pyszne

Dwie łyżki w glebę, a sadzonki zbudują potężne korzenie, będą mocne i krępe