w

4 ludowe przepisy, które uchronią Cię przed bólem trzustki

Jeśli odczuwasz ból trzustki, może to wskazywać na zapalenie. Leczenie trzustki nie zawsze jest szybkie i skuteczne.

Dlatego wybraliśmy 4 receptury ludowe, które podobno skuteczniej leczą zapalenie trzustki.

Dlaczego trzustka boli?

Trzustka jest ważnym organem biorącym udział w trawieniu i metabolizmie. Trzustka wytwarza wiele ważnych enzymów, w tym hormon insulinę. Pozwala kontrolować poziom cukru we krwi i utrzymywać go na optymalnym poziomie.

Objawy choroby trzustki:

  • ból w podżebrzu po obu stronach;
  • biegunka;
  • bolesne wzdęcia;
  • ciągłe odbijanie;
  • długotrwałe nudności o umiarkowanym nasileniu

Wszystkie te objawy są charakterystyczne dla przewlekłego zapalenia trzustki. Jest to stan zapalny gruczołu, który rozwija się powoli. W miejscu uszkodzonych komórek trzustki pojawia się później tkanka bliznowata. To zakłóca produkcję ważnych enzymów, w tym insuliny. A niedobór insuliny może wywołać rozwój innej, jeszcze groźniejszej choroby przewlekłej – cukrzycy.

Gdy tylko poczujesz, że trzustka boli, a towarzyszące temu objawy są zauważalne, powinieneś natychmiast rozpocząć leczenie zapalenia trzustki. Oprócz leczenia, które zostanie przepisane przez lekarza po dokładnym badaniu lekarskim i skonsultowaniu leczenia naturalnego warto skorzystać z naturalnych środków.

4 domowe przepisy na leczenie zapalenia trzustki

Leczenie zapalenia trzustki nasionami kopru włoskiego

Aby przygotować lek, potrzebujesz 1 łyżeczki nasion kopru zalać 200 ml wrzącej wody. Pozostaw napój do zaparzenia na godzinę. Następnie odcedź i pij po jednym łyku przez cały dzień.

Leczenie zapalenia trzustki owsem

Ludzie od wielu lat leczą owsem zapalenie trzustki. Owies polecany jest do spożycia w dowolnej postaci. To naprawdę skuteczna metoda leczenia zapalenia trzustki.

Można to zrobić z pomocą zwykłych płatków owsianych gotowanych w wodzie. Ale nie możesz dodać do nich masła, soli ani niczego innego. Jedz codziennie płatki owsiane przez tydzień. Lepiej jeść rano, aby jak najlepiej wykorzystać zboża na cały następny dzień.

Cytryna, pietruszka, czosnek: super mieszanka na zapalenie trzustki

To przepis na niesamowicie silną mieszankę na trzustkę.

Aby go przygotować, będziesz potrzebować:

  • 300 g cytryn (2-3 sztuki);
  • 100 g ząbków czosnku (do 3 główek);
  • 100 g pietruszki

Zmiel wszystkie składniki w blenderze, aby uzyskać jednorodną mieszankę. Następnie umieść mieszaninę w szklanym pojemniku. Przechowuj w lodówce.

Bierz łyżeczkę mieszanki trzustkowej trzy razy dziennie 15 minut przed posiłkiem. Przyjmowanie trwa do 3 miesięcy, po czym wymagana jest przerwa 2 miesiące. Jeśli efekt jest niewystarczający, kurację można powtórzyć.

Dieta gryczana na zapalenie trzustki

Inną skuteczną metodą walki z zapaleniem trzustki jest leczenie trzustki dietą gryczaną. Przebieg leczenia polega na codziennym spożywaniu kaszy gryczanej z kefirem dwa razy dziennie przez 10 dni. Aby przygotować miksturę, szklankę umytej, nie palonej kaszy gryczanej wsyp do 0,5 litra kefiru. Pozostaw produkt do namoczenia na noc.

Leczenie zapalenia trzustki wymaga zjedzenia takiej owsianki na śniadanie i obiad. Trzeba podzielić porcję z przepisu na 2 równe części. Po 10-dniowej kuracji należy zrobić 10 dni przerwy i powtórzyć.

Już po kilku dniach odczujesz ulgę. Kuracja niewskazana dla osób z indywidualną nietolerancją laktozy.

Źródło: ukr.media, Miniatura wpisu: freepik.com