Leczenie gardła jest konieczne po wykryciu już pierwszych oznak choroby, tylko wtedy możliwe będzie zatrzymanie namnażania się
szkodliwych bakterii.
Oczywiście wskazana jest wizyta u lekarza i przyjmowanie przepisanych leków.
Ale aby wzmocnic efekt i przyspieszyć wyjście z choroby, zalecamy domowe sposoby.
Pomogą wyeliminować miejscowe objawy choroby i będą doskonałym uzupełnieniem terapii.
Do tego potrzebujemy buraków. To niesamowite warzywo, które z łatwością poradzi sobie z bólem gardła i nie tylko!
Stosowanie buraków na dławicę piersiową.
Właściwości buraków:
- zmniejszają stan zapalny i łagodzą obrzęk gardła
- mają zauważalne działanie przeciwdrobnoustrojowe
- mają działanie przeciwbólowe
- wzmacniają odporność
- zwiększaja elastyczność naczyń włosowatych i normalizujja dopływ krwi
- rozrzedzają wydzielinę
Świeży sok buraczany można go uzyskać za pomocą sokowirówki, blendera lub tarki, a na efekt działania nie będzie trzeba długo czekać.
Przepisy:
1. Skuteczny przepis na ból gardła. Wymieszaj 200 ml soku z buraków z 1 łyżką octu jabłkowego. Powstały „koktajl” ogrzewaj w kapieli wodnej do 30–35 ° C. Płukaj gardło co najmniej 6-7 razy dziennie, aż do całkowitego wyzdrowienia.
2. W przypadku ropnego zapalenia gardła zaleca się przepłukanie gardła roztworem soku z buraków i cebuli. Rozcieńczyć sok z buraków wodą w równych proporcjach. Do 150 ml mieszaniny dodaj 1 łyżkę soku z cebuli. Płucz co najmniej co 3 godziny.
3. Sok z buraków jest doskonałym lekarstwem na przeziębienie! Wymieszaj sok i wodę w równych częściach, dodaj trochę miodu.
Pijemy 1/3 szklanki 4 razy dziennie przez co najmniej 5 dni.
4. Wymieszaj 100 ml soku z buraków, 100 ml wody i 1 łyżeczkę soku z cytryny. Za pomocą tej mieszaniny przepłucz ból gardło co najmniej 5-6 razy dziennie.
5. W przewlekłym zapaleniu migdałków zaleca się pić bulion buraczany. Zagotuj 1 kg umytych i nieobranych buraków w 2 litrach wody. Gdy buraki będą miękkie, wlej bulion do kubka. Wypij 50 ml 3 razy dziennie i płucz gardło. Przechowuj w lodówce, a przed użyciem koniecznie podgrzej!
Do płukania buraków może użyć każdy, ale podczas picia wywar lub soku z buraków należy zachować ostrożność, szczególnie u osób cierpiących na zapalenie żołądka, kamicę moczową, cukrzycę i osteoporozę!