Mole w zbożach lub mące nigdy się nie zaplęgną, jeśli…

Omacnica spichrzanka, potocznie: mól spożywczy lub mól kuchenny – motyl nocny z rodziny omacnicowatych, szkodnik domowy. Żeruje zwłaszcza na suchych pokarmach takich, jak: cukier, kasze, mąka i otręby.

W tym artykule opowiem o bardzo skutecznej metodzie odstraszania moli.

Jak pozbyć sie moli z szafek kuchennych

Zwykły goździk. Więc weź dosłownie kilka goździków, lekko zmiażdż, zawiń w bawełnianą szmatkę i ułóż jedno takie zawiniątko w każdej szafce kuchennej.

Zapach będzie działał przed długi czas, nawet dwa lata.

Nawet jeśli nie będziesz już wyczuwać już zapachu goździków, mole wciąż będzie odstraszał. A to wystarczy, żeby na wiele lat trzymał je z daleka od twoich zapasów żywności. Dokładnie te same zwoje goździków można ułożyć w szufladach.

Inna metoda odstraszania moli.

Natrzyj zwykłą bawełnianą szmatkę plasterkiem ząbku czosnku. Pozostaw na wolnym powietrzu przez 10 minut w temperaturze pokojowej. Ułóż takie szmatki w pojemnikach ze zbożami, kaszami, mąkami, ziarnami. Zapach natychmiast wyparowuje i nie będzie wyczuwalny przez człowieka ale zboża beda chronione, bo mole odstraszy. W słoiku z takim dodatkiem nigdy nie zobaczysz szkodnika.


Nawet jeśli przechowujesz w domu dużą ilość zbóż, mąkę, która nie mieści się w słoikach, to znaczy używaj do tego worków, taka szmatka gwarantuje ochronę żywności przed molami.

Szafy

W przypadku szaf możesz użyć tej metody – namoczyć wacik w olejku eterycznym – może to być goździk, lawenda, mięta, eukaliptus, ogólnie ten, który masz lub ten, który lubisz najbardziej. Ułóż jedną bryłę w każdej przestrzeni szafki lub komody – to wszystko, problem z molami możesz uznać za rozwiązany.

Co tydzień piekę, dzieci są po prostu zachwycone, jedzą do ostatniego okruszka

Rolada z wafli z kremem kokosowym i karmelem. Pychota bez pieczenia