w , ,

Miód cynamonowy to mieszanka, która leczy 15 schorzeń. Nawet lekarze nie potrafią wyjaśnić tego efektu. Zapamiętaj ten przepis na życie!

Mieszanka cynamonu i miodu to wyjątkowe antidotum na wiele chorób.

Te dwa składniki są doskonałym połączenieme i wspólnie mają wiele zalet.

Niewielka ilość naturalnego miodu jest przydatna nawet dla diabetyków, a cynamon reguluje poziom cukru we krwi.

Oto, jak mieszanka miodu i cynamonu wpływa na organizm człowieka:

1) Wzmacnia układ odpornościowy.

Miód jest bogaty w żelazo i wiele witamin. Codzienne spożywanie miodu i cynamonu chroni organizm przed szkodliwymi bakteriami i wirusami.

2) Obniża poziom cholesterolu.

2 łyżki miodu i 3 łyżki cynamonu rozcieńczone w 500 ml wody może obniżyć poziom cholesterolu we krwi o 10% w mniej niż 2 godziny.

3) Pomaga leczyć przeziębienia.

Dzięki mieszance cynamonu i miodu w trzy dni możesz pozbyć się objawów silnego przeziębienia. Ta mieszanka pomoże wyleczyć przewlekły kaszel. Poza tym świetnie smakuje.

4) Pomaga pozbyć się grypy i jej zapobiegać.

Naukowcy odkryli, że naturalny miód zabija wirusy i chroni przed grypą.

5) Łagodzi ból zęba.

Przygotuj pastę z miodu i cynamonu w proporcji 5:1 i nałóż ją na problematyczny obszar. Powtarzaj procedurę 3 razy dziennie. Oczywiście traktuj zabieg jako terapia doraźna nim udasz się do stomatologa rozwiązać problem, który jest przyczyną bólu.

6) Reguluje trawienie.

Wymieszaj cynamon z 2 łyżkami miodu i zażywaj miksturę przed każdym posiłkiem – pomoże trawić żołądkowi i uchroni Cię przed nadkwasotą.

7) Łagodzi objawy zapalenia stawów.

Jeśli cierpisz na zapalenie stawów, regularnie pij 1 szklankę przegotowanej wody z 2 łyżkami miodui 1 łyżką cynamonu. Naukowcy z Uniwersytetu w Kopenhadze podali mieszankę
miodu i cynamonu przed śniadaniem 200 pacjentom cierpiącym na artretyzm. W ciągu zaledwie jednego tygodnia 73% uczestników pozbyło się bólu.

Co więcej, miesiąc później wszyscy, którzy nie mogli wcześniej normalnie się poruszać z powodu powikłań artretyzmu, stanęli na nogi.

8) Eliminuje ból brzucha.

Mieszanka miodu i cynamonu skutecznie leczy wrzody żołądka i choroby przewodu pokarmowego.

9) Łagodzi ból gardła.

Jeśli cierpisz na ból gardła, wymieszaj 1 łyżkę miodu i trochę cynamonu, bierz tę miksturę co 3 godziny. Nie przerywać leczenia do całkowitego ustąpienia objawów.

10) Pomocny w chorobach serca.

Użyj pasty cynamonowej. To znacznie obniży poziom cholesterolu we krwi, a tym samym zmniejszy liczbę blaszek cholesterolu powodujących zawały serca.

11) Pomaga pozbyć się wzdęć.

Japońscy naukowcy odkryli, że ta mieszanka uwalnia przewód pokarmowy od nadmiaru gazów.

12) Wspomaga utratę wagi.

Wymieszaj cynamon i miód w szklance przegotowanej wody i spożywaj tę miksturę codziennie na czczo na pół godziny przed śniadaniem. Ten napój pomoże Ci szybciej spalić nadprogramowe kilogramy.

13) Eliminuje zmęczenie.

Według ostatnich badań, codzienne spożywanie miodu zapewnia energię, poprawia koncentrację i pamięć.

Wystarczy rozcieńczyć 1/2 łyżki miodu i trochę cynamonu w szklance wody. Zażyj tę miksturę dwa razy dziennie (rano i wieczorem) – i zauważ wynik po tygodniu.

14) Zwalcza infekcje układu moczowo-płciowego.

Dodaj trochę miodu i cynamonu do szklanki ciepłej wody, zażywaj raz dziennie do ustapienia objawów.

15) Łagodzi trądzik.

Przygotuj mieszankę cynamonu i miodu i nałóż pastę na problematyczne obszary skóry. Zmyj rano. Twoje pryszcze wyschną i wkrótce znikną.

UWAGA! Treści w serwisie z założenia mają charakter informacyjno-edukacyjny. Mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu czytelnika z lekarzem. Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe lub stosujesz leki, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem naturalnego leczenia, aby uniknąć interakcji. Odkładając lub przerywając klasyczne zabiegi medyczne, możesz zagrozić swojemu zdrowiu.
Źródło: otozh.com.ua