Tę sztuczkę pokazała mi pokojówka z hotelu. Teraz moje okna są zawsze czyste i bez smug

Mycie okien to nie lada wysiłek, niestety efekt końcowy nie zawsze jest zadawalający.

Po skończonej pracy dalej widać zacieki, plamy i smugi. Jest na to prosty sposób.

Znajoma, która pracowała jako osoba sprzątająca w hotelu pokazała mi sprytną sztuczkę, za pomocą której okna są naprawdę lśniąco czyste.

Mieszanka do mycia okien

Pojemnik (np. plastikową butelkę 1-1,5 litra) wypełnij do połowy wodą. Wsyp łyżkę mąki ziemniaczanej. Teraz wszystko dokładnie wymieszaj aż skrobia się rozpuści.

Następnie dodaj łyżkę octu (70%) i łyżkę amoniaku. Dokładnie wymieszaj. Używaj rękawiczek.

Gotowe. Teraz wystarczy wlać do butelki z rozpylaczem i użyć.

Jeśli okna są bardzo brudne, trzeba je najpierw umyć samą wodą, aby zmyć brud. Następnie spryskaj mieszanką i zostaw na kilka minut. A następnie wypoleruj miękką, suchą szmatką.

Amoniak i ocet są w stanie rozpuścić to, z czym nie poradzi sobie woda, w tym tłuszcz. Spray radzi sobie z nawet najbardziej uporczywymi zanieczyszczeniami.

A dzięki skrobi szyby są tak wypolerowane, że aż lśnią. Moja babcia też stosowała skrobię do mycia okien. Używała jednak tylko mąki ziemniaczanej bez innych dodatków. Dodanie octu i amoniaku czyni z tej mieszanki tanią, acz niezwykle silną broń przeciw brudowi, smugom, plamom i zaciekom na szybach!

Ta metoda całkowicie eliminuje plamy na szkle. Domowego sprayu można użyć do mycia ram okiennych i parapetów. Pomaga pozbyć się odcisków palców na plastiku i szkle, śladów po owadach, tłuszczu kuchennego czy osadu z papierosów.

Źródło: i-ukrayina.com.ua, Miniatura wpisu: freepik.com

Nie możesz się doczekać dziurawych liści monstery? Te wskazówki pomogą rozwiązać problem

Po co zakładać torbę foliową na szczotkę do zamiatania?