Zrób to w lipcu i sierpniu, aby kapusta związała duże, zwarte główki, a nie wyrosły tylko „łopiany”

Każdy doświadczony ogrodnik wie, że bez odpowiednio dobranych nawozów, nie da się wyhodować doskonałej jakości kapusty o mocnych, zwartych głowach.

Jednak bardzo ważne jest nie tylko zastosowanie nawozu, ale przede wszystkim prawidłowe określenie potrzeb rośliny w zależności od fazy jej rozwoju.

I tak w środku i pod koniec lata zwyczajowo traktuje się kapustę kompozycjami, które mają wpływ na zbudowanie mocnych środków, a nie burzy luźnych liści.

Letnie nawożenie kapusty

Azotan potasu

To ważny środek dla prawidłowego rozwoju kapusty. Bierzemy tylko jedną łyżkę nawozu na dziesięciolitrowe wiadro wody. Aby uzyskać trwały pozytywny efekt, wystarczy użyć produktu tylko raz.

Specjalna kompozycja przeciwko szkodnikom

Co półtora tygodnia zaleca się posypywanie gleby pod kapustą specjalną mieszanką. Jest łatwa do wykonania: zmieszaj pył tytoniowy, przesiany popiół i zmiażdżoną skorupkę jajka w równych częściach.

To nie tylko ochroni roślinę przed owadami, ale także będzie miało korzystny wpływ na ogólny rozwój główek.

Zielony nawóz

Jeśli chcesz, aby główki formowały się szybko i skutecznie, kapustę wesprzyj zielonym nawozem. Gnojówkę można wykonać ze skrzypu, trawy z koszenia, żywokostu lub innych ziół łąkowych.

Litrowy słoik gnojówki wlej do 10-litrowego wiadra i dodaj jedną dużą łyżkę siarczanu potasu i podlej litrem nawozu na jedną kapustę.

Wiadro wystarczy na dziesięć główek kapusty.

Zastosuj nawożenie potasowe pod pomidory – krzewy będą obsypane dużymi owocami

Sprytny trik na zachowanie świeżości czosnku do następnych zbiorów