LEKARZ MEDYCYNY: Jakie badania pomogą Ci ustalić PRZYCZYNĘ choroby

Teraz przekazuję Wam wiedzę czysto medyczną, ale od tej wiedzy zależy Wasza diagnoza!

Zrób to, a zrozumiesz swoje ciało. To nic nie kosztuje. Jeśli nie zrobisz tego sam w pewnej chwili, lekarz zrobi to za ciebie, ale będzie to zrozumiałe tylko dla niego, a nie dla ciebie!

Olga Butakova jest lekarzem z 30-letnim stażem, wykładowcą akademickim Międzynarodowej Akademii Informatyzacji przy ONZ, kierownikiem Akademii Zdrowia przy Międzynarodowym Uniwersytecie Przyjaźni Narodów im. Patrice’a Lumumby, naczelny lekarz Instytutu Medycyny Odtwórczej.


Dlatego przyjrzymy się CO musisz śledzić przez całe życie (ty, twoje dzieci) i co może doprowadzić cię do grupy wszystkich możliwych problemów zdrowotnych.

Musisz wiedzieć, że są badania, których NIE TRZEBA robić! Nic nie mówią, do niczego nie prowadzą, są mało pouczające – kiedy otrzymujemy wyniki takich testów, nie wiemy nadal nic.

Na przykład zrobiliśmy immunogram, ujrzeliśmy tam na przykład immunoglobuliny… – no cóż, co z tym zrobisz? – Uwaga! Nawet lekarz nic nie zrobi, ani ty nic nie zrobisz!

Istnieją badania, których LEKARZE mogą potrzebować, ale NIE OMÓWIĄ ICH Z TOBĄ!

Dlatego będziemy rekomendować badania NIE dla lekarzy, ale te badania, które pomogą WAM ustalić PRZYCZYNĘ choroby (odchylenia od norm).

CENTRALNY UKŁAD NERWOWY – stałe CIŚNIENIE KRWI.

Kontrola ciśnienia krwi, każdy, u którego „skacze” ciśnienie krwi, powinien mieć ciśnieniomierz: jeśli boli Cię głowa – mierz ciśnienie, ból minął – zmierz ponownie. Musisz wiedzieć DOKŁADNIE CO się z tobą dzieje, przy JAKIM ciśnieniu boli cię głowa: przy 100×60 – czy przy 150×100??

Ten parametr należy monitorować przez cały czas, zwłaszcza jeśli ten parametr jest niestabilny! Jeśli jest stabilny, mierz co 3 miesiące – wyłącznie „w celach informacyjnych”, ale zrób to prawidłowo!

UKŁAD ODDECHOWY (stała średnia liczba oddechów = 16)

Zastanów się, powinieneś wiedzieć DOKŁADNIE z jaką częstotliwością oddychasz! Powinieneś wiedzieć, jak oddychasz podczas ćwiczeń, np. wszedłeś na 5 piętro – policzyłeś, ilość oddechów = 22. Po 2 minutach policz – wszystko wróciło do normy = 16 – co oznacza, że ​​wszystko jest w porządku! Ale jeśli minęła godzina – a ty nadal masz 22, minęły dwie godziny, a ty masz 22 – wiedz, że przez tę stałą jesteś w stanie zagrożenia!

Za normę u zdrowego człowieka przyjmuje się zakres 12-17 oddechów. I jest to liczba u każdego stała w stanie spoczynku.
Im oddech jest wolniejszy (w zakresie normy) tym zdrowsze jest nasze ciało i spokojniejszy umysł.

Oddech przyspieszony występuje jako objaw niewydolności oddechowej w licznych chorobach płuc (np. zapalenie płuc, POChP, zaawansowany rak płuca) czy chorobach serca (niewydolność serca). Może pojawić się również w przypadku niedokrwistości. Przyspieszenie oddechów pojawia się w trakcie wzrostu temperatury ciała (podczas gorączki) oraz w trakcie silnego bólu. Trzeba jednak pamiętać, że przyspieszony oddech występuje także u zdrowych ludzi w trakcie wysiłku fizycznego czy emocji.

Oddech zwolniony może być konsekwencją chorób mózgu, chorób metabolicznych (np. mocznica, śpiączka cukrzycowa) czy zatrucia substancjami działającymi na ośrodek oddechowy np. morfiną czy relanium. U osób zdrowych oddech zwalnia w pozycji leżącej, najbardziej w czasie snu. Przyspieszenie oddychania u człowieka dorosłego powyżej 40 razy i zwolnienie poniżej 8 na minutę jest objawem bardzo poważnym, bo prowadzącym do niedotlenienia organizmu. Podczas przeciętnego oddechu w spoczynku pobieramy do płuc ok. 500 ml powietrza, wielkość ta jest oczywiście zależna od płci wieku i budowy ciała.

Nie chodzi o późniejsze wykonywanie poważniejszych badań, takich jak spirometria płuc i tak dalej.

Jeśli pójdziesz do lekarza ze stałą liczbą 22 oddechy, otrzymasz diagnozę „Niewydolność oddechowa” i będziesz musiał być leczony przez długi czas. Dlatego trzeba umieć liczyć oddechy zanim to nastąpi.

Jeśli Twoje dziecko nie oddycha tak, jak powinno – powinieneś o tym wiedzieć!

UKŁAD SERCOWO-NACZYNIOWY (stała liczba uderzeń serca 78).

Musisz wyraźnie znać swoje tętno podczas ćwiczeń i bez ćwiczeń oraz jak szybko wraca ono do normy! Jeśli 3-5 minut po przejściu na 5 piętro lub po 15 przysiadach puls nie uspokoi się do normy +- 78 – to masz niestabilność!

ELEKTROKARDIOGRAM – każda osoba, która ukończyła 40 lat i jeśli stała jest przesunięta (poza normalnym zakresem – puls wzrósł do 82-86), MUSI wykonać EKG.

Jeśli tętno jest jeszcze wyższe, konieczne jest wykonanie „EKG z OBCIĄŻENIEM” w specjalistycznych klinikach (prosty test 10 przysiadów lub pomiary energii roweru). Jeśli puls jest poniżej normy, również musisz to zrobić. Jeśli norma, możesz je pominąć.

KARDIOGRAF ECHO – wykonywany, jeśli mamy zaburzenie rytmu, na przykład puls 78, ale z arytmią.

KAŻDY, kto ma problemy z sercem (przyspieszone bicie serca, tętno powyżej normy, nieregularność) musi konsekwentnie wykonywać badania : EKG, EKG wysiłkowe i ECHO-EKG!

I tak krok po kroku, w ciągu roku przejdziesz przez to wszystko – i będziesz WIEDZIEĆ! Zdobędziesz mnóstwo danych na temat funkcjonowania swojego organizmu. Ponieważ najważniejsze jest ZROZUMIENIE, ZROZUMIENIE, ŚLEDZENIE i PRZYWRÓCENIE wszystkich parametrów do NORM – to jest Twój cel!

UKŁAD POKARMOWY – stała bilirubiny 21-20,5.

Jeśli mieścisz się w normie, nie robisz nic więcej. Ale jeśli nie, istnieje zestaw badań, które zweryfikują problem:

1. USG wątroby

2. USG trzustki

3. Test immunoenzymatyczny ELISA – badanie pasożytnicze w kierunku toksoplazmozy, lamblii, przywr, zapalenia wątroby typu A-B-C.

W przypadku dolegliwości związanych z układem pokarmowym lub dolegliwościami dotyczącymi WĄTROBY – w pierwszej kolejności należy wykonać ELISA i USG, a zakończyć FIBROGASTROKOPIĄ.

Nie musisz robić żadnych prześwietleń, Oberonów, Mediskrinów!

Możesz użyć alternatywnych metod. Ale mówimy o OFICJALNYCH legalnych, ustalonych badaniach, które są akceptowane na całym świecie – to jest to, co musisz zrobić przede wszystkim dla SIEBIE. I doradzaj je innym.

UKŁAD KRWI (stała hemoglobina = 130)

Powinieneś znać swoją hemoglobinę i swoich dzieci.

Możesz zrobić ANALIZĘ OGÓLNĄ, ale radzę trochę droższą – ROZSZERZONA DIAGNOSTYKA KRWI. Nie musisz jej rozszyfrowywać: jeśli nie ma odchyleń od norm, nie robisz nic więcej.

Ale raz w roku każda osoba zrobić badanie krwi. Bo kiedy węzły chłonne się powiększają – na raz bez żadnego powodu dziecko ma węzły chłonne powiększone węzły… Początkowo miało wysokie limfocyty (jeden-trzy-pięć lat), a potem na przykład zaczyna się limfogranulomatoza, czy coś innego… Bez badania krwi łatwo to przeoczyć.

Według analizy OGÓLNEJ krwi nie można nic stwierdzić, ale zgodnie z ROZSZERZONĄ – od razu wszystko jest jasne. To paszport do zdrowia!

UKŁAD WYDALNICZY

Analiza moczu z oznaczeniem MASY WŁAŚCIWEJ (norma 1020), KWASOWOŚCI i obecności LEUKOCYTÓW, BIAŁKA (nie powinno być!), I zobacz tam BAKTERIE (te dane wszystko Ci powiedzą).

Powinno być tylko ciężar właściwy (1020) i kwasowość (kwaśny), kolor powinien być słomkowożółty – i nic więcej, to jest norma! Już po ogólnej analizie moczu wszystko będzie jasne.

UKŁAD ROZRODCZY:

1. KONTROLA WAGI

2. W PRZYPADKU JAKICHKOLWIEK dolegliwości ze strony układu rozrodczego (nieważne, mężczyźni czy kobiety!), należy raz w roku wykonać USG macicy i przydatków (kobiety), gruczołu krokowego (statystyki są dramatyczne, gdy mężczyzna zgłasza się, zwykle ma już gruczolaka 3 stopnia lub zapalenia gruczołu krokowego 2 stopnia!).

3. Raz na 6 miesięcy USG gruczołów sutkowych – rak rozwija się przez sześć miesięcy, a jeśli wykonasz USG w odpowiednim czasie, wszystko zostanie ujawnione na wczesnym etapie i usunięte! Jeśli badanie USG będzie wykonywane co 3 lata, to będziesz w stanie wykryć tylko nowotwór 2-3 stopnia… kiedy zrobienie czegokolwiek jest prawie niemożliwe.

Dawniej zalecano raz na 2 lata, potem raz w roku, teraz RAZ NA SZEŚĆ MIESIĘCY – uwierz i zastosuj się! Bo boli patrzeć, jak młode kobiety umierają na naszych oczach – i tylko dlatego, że nie wykonały USG na czas i nic im nie pomoże… USG nie jest niebezpieczne i nie jest szkodliwe!

4. Jeśli są infekcje narządów płciowych, to konieczne jest badanie ELISA-PCR, CHLAMIDIA, TRICHOMONADA i URIAPLASMA i CANDIDA – każdy powinien wiedzieć, czy ma Candida, ponieważ sieje spustoszenie w organizmie, niszczy WSZYSTKO, co jest możliwe!

Infekcje płciowe są szczególnie niebezpieczne!

UKŁAD HORMONALNY (stały poziom cukru we krwi = 5,5).

Na przykład, jeśli twój cukier = 7, diagnoza to cukrzyca. Wszyscy przechodzą to w ten sposób: dopóki nie zaczną pić 5 litrów wody, nie pójdą do endokrynologa.

Wiemy, że mamy układ hormonalny, a główną stałą jego pracy jest CUKIER. To bardzo rozczarowujące, gdy ktoś przychodzi do lekarza, gdy już musi już mieć zapisaną insulinę! Musisz wiedzieć o jednej rzeczy = 5,5 – i nie ma innych standardów!

W każdej klinice krew z palca jest darmowa i wszystko wiesz!

SYSTEM KOSTNO-MIĘŚNIOWY!

Doradzam: na bóle kręgosłupa (dysków) odcinka szyjnego, piersiowego, lędźwiowego kręgosłupa – jest jedno badanie 90% od którego można rozpocząć leczenie – jest to zwykłe „rezonans magnetyczny”.

NIE RTG, nie tomografia komputerowa RTG!

Koszt badania MRI odcinka kręgosłupa to niestety około 400 zł, ale bez tej procedury nie można nic zrobić z kręgosłupem, choćby terapii manualnej. Ponieważ przepukliny nie są widoczne na zdjęciach rentgenowskich!

Uzdrowiciele wyczuwają je rękoma, ale często oni NIE są profesjonalistami i mogą wyrządzić ci więcej szkody niż przynieść ulgi w bólu.

Jeśli zrobiłeś MRI i zobaczyłeś przepuklinę (2 – 4 mm – 1 centymetr) – jest to już w 100% ustalona diagnoza! Wszystkie inne badania diagnostyczne przepuklin są zbędne.

Najgorszą rzeczą w kręgosłupie są przepukliny i ich najbardziej powinieneś się bać!

Teraz prowadzą badania na 15-letnich dzieciach – a już mają 2-3 = WIELOKROTNE PRZEPUNKTY! Bo tkanka zatok jest zniszczona, bo tam waha się pH, bo wapń jest wypłukiwany z kości, więzadeł itp. To kolosalna niewydolność tkanki łącznej już w dzieciństwie!

CO ROBIĆ? Jeśli wykryto przepuklinę:

• prowadzić prawidłowy tryb życia,

• weź chondroprotektory (leki regenerujące chrząstki)

• wykonuj tylko te ćwiczenia, które są Ci wolno, zasięgnij profesjonalnej porady

• śpij prawidłowo

• siedź właściwie,

• nie noś ciężarów

• to jest cały kompleks, nie można od razu powiedzieć, co robić, wszystko zależy od indywidualnego przypadku.

Ale diagnozę należy postawić NAJPIERW, a nie PO wykonaniu już 33 terapii manualnych + 20 masaży + rozciąganie + zabiegi na łóżku masującym z powodu bólu kręgosłupa – i dopiero wtedy przypadkowo udać się na rezonans magnetyczny i znaleźć PRZEPUNKĘ! I dopiero wtedy wychodzi na jaw, że w przypadku przepukliny WSZYSTKICH TYCH ZABIEGU NIE WOLNO WYKONYWAĆ!

Ani prześwietlenie, ani badanie neurologa nie doprowadzą Cię do dokładnej diagnozy – TYLKO MRI!

Jaka jest tragedia pracy z kręgosłupem? CZĘSTO OPUSZCZAMY DIAGNOZĘ – I NATYCHMIAST DECYDUJEMY SIĘ NA LECZENIE! A potem dzieje się z nim coś poważnego, ból się nasila, staje się nie do wytrzymania i wreszcie idziemy na MRI – i dopiero wtedy dowiadujesz się: „że masz przepuklinę”.

Możesz być leczony przez kręgarzy, masażystów, chińskich akupunkturzystów… ALE diagnozę należy postawić ZANIM się z nimi skontaktujesz!

Do postawienia diagnozy nie jest potrzebny lekarz – potrzebujesz BADANIA! Ponieważ lekarz spojrzy na wynik – i na jej podstawie ustali już tę samą diagnozę, którą sam przeczytasz w opisie MRI. Teraz, jeśli spojrzysz na wynik MRI dla siebie, wszystko jest jasne: przepuklina taka a taka i tam, wszystko jest opisane.

Kręgosłup to specjalny system, nie trzeba robić rezonansu magnetycznego, ale niesie to za sobą konsekwencje…

UKŁAD LIMFATYCZNY – (stała liczba leukocytów 4,5 tys.)

Za pomocą badania krwi śledzisz liczbę leukocytów – i nic więcej nie trzeba robić. I upewnij się, że węzły chłonne nie są powiększone!

UKŁAD ODPORNOŚCIOWY – sprawdzaj TEMPERATURĘ 36,6

A poza tym nic więcej nie jest potrzebne, nie ma co odkrywać. Immunogram – jeśli przepisał go Twój lekarz – zrób to, ale nic Ci nie powie!

CHOLESTEROL – (stała = 6)

Dolegliwości serca – ZRÓB!

Pojawiają się dolegliwości dotyczące przewodu pokarmowego – ZRÓB! Żadnych dolegliwości – po prostu śledź normę bilirubiny.

Jeśli nie ma problemu, nie musisz badać, ale jak tylko pojawi się pierwsza dolegliwość, od razu ruszaj, zrób to i nie zwlekaj!

Kto przynajmniej raz w roku udaje się na badanie piersi? = NIKT!

I każda osoba może zrobić sobie USG za jedyne 100 zł – każda osoba, która rozumie, że lepiej z góry zadbać o to, aby nic nie zdążyło się tam rozwinąć!

BADANIE = ZAPOBIEGANIE.

Dlatego nie myl diagnozy z leczeniem! Jeśli badanie nie zostanie przeprowadzone, nie ma nic do leczenia! Jeśli tylko dobrze się odżywiasz, pozytywnie myślisz, oddychasz świeżym powietrzem i jesz czystą żywność. Pomoże, ale i tak coś może się przyplątać i ważne by tego nie przegapić! To takie przykre, gdy ktoś przychodzi i ma już poważną, zaawansowaną chorobę.

To ci, którzy regularnie robili USG, na przykład wątroby, mogli znaleźć kamyk o średnicy 5 milimetrów – i naprawdę mogli go rozpuścić. A kto nigdy nie robił USG wątroby – przy pierwszej wizycie znajdzie kamień 3 centymetry, a już bardzo trudno go rozpuścić… Wszystko zależy od tego na jakim etapie TO Cię złapie…

Pytania:

Czy na USG można zobaczyć wszystkie narządy jamy brzusznej?

Zwykle wykonuje się USG konkretnego organu wątroby, trzustki, a jeśli mocz jest zły, to USG nerek, jeśli są ku temu powody, robimy USG tarczycy.

Jeśli masz stałą wagę, jesz jak zwykle, nic nie robisz, poza standardowymi badaniami i nie zamartwiasz się. Ale jeśli naruszyłeś pewne stałe (na przykład WAGA: zamiast spadać lub wzrastać powoli, rośnie lub spada szybko) – idź i zbadaj funkcję gruczołów hormonalnych, które odpowiadają za wagę.

Jeśli miesiączka się rozreguluje – zbadaj się – nie możesz to po prostu śledzić, czekać i zamartwiać się lepiej upewnić się, że wszystko jest w porządku.

Żaden lekarz nie powie ci: „Przyjdź, jak będzie zawał serca – pomogę!”

Jeśli zrobiłeś EKG i wszystko jest ok – nie żałuj, że zmarnowałeś 50 zł – ale ciesz się, że masz dobry kardiogram! A gdy serce zacznie szwankować – dobre ekg będziesz mógł porównać z nowym! To też da ci pewne informacje.

Bo jeśli coś się stanie, zostaniesz zapytany: „Masz zły kardiogram – jak było wcześniej?” A ty mówisz: „Nie wiem… nigdy tego nie zrobiłem!”. Cóż… twój problem, a nie ma z czym porównywać!

NIE ANALIZUJ SIĘ!

Ludzie wydaja tysiące złotych na leczenie kręgosłupa – zamiast po prostu zrobić MRI za jedyne 500 – i zobaczyć, co tak naprawdę tam jest! To samo dotyczy gruczołów sutkowych, czy serca… Dopóki nie dostaniemy zawału serca, nie zrobimy kardiogramu!

DLACZEGO TO WAM MÓWIMY? Wszystko to można zrobić za pośrednictwem lekarza, ale problem w tym, że do lekarzy też nie chodzicie! Nie lubicie lekarzy, nie lubicie siedzieć w kolejkach…

Zrozum: kompetentny lekarz udzieli Ci wskazówek dotyczących TEGO SAMEGO BADANIA, jeśli do niego dotrzesz. Ale niestety wielu bardzo późno idzie do lekarza…

Dlatego wprowadź chociaż tryb SAMOKONTROLI!

Teraz, jeśli pojawią się problemy, czy już wiesz, CO robić i GDZIE się udać?

Jeśli nie ma problemów, nie szukaj ich! Ale pamiętaj o profilaktyce: musisz robić cukier (inaczej nic nie zrozumiesz), musisz mierzyć ciśnienie krwi, liczyć oddechy i znać swoje wskaźniki, raz w roku poszerzona diagnostyka badania krwi i moczu, ginekolog i usg!

UWAGA! Treści w serwisie z założenia mają charakter informacyjno-edukacyjny. Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe lub stosujesz leki, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem naturalnego leczenia, aby uniknąć interakcji. Odkładając lub przerywając klasyczne zabiegi medyczne, możesz zagrozić swojemu zdrowiu.
Źródło: econet.ru, Miniatura wpisu: pixabay.com

Sześć najlepszych produktów spożywczych dla osób z cukrzycą

Dlaczego doświadczeni ogrodnicy używają wykałaczki do podlewania roślin doniczkowych?