Dlaczego doświadczeni ogrodnicy używają wykałaczki do podlewania roślin doniczkowych?

Chcesz, aby Twoje rośliny doniczkowe dobrze się czuły i regularnie zachwycały swoim kwitnieniem? Zadbaj o nie właściwie!

Właściwa pielęgnacja składa się z kilku ważnych elementów.

W szczególności od podlewania, zgodnego z potrzebami rośliny. Czasami wystarczy wprowadzić drobną zmianę w dbaniu o roślinę, a odwdzięczy się bujnym wzrostem, zdrowym wyglądem i obfitym kwitnieniem.

Jak zatem zaspokoić potrzeby rośliny w zakresie zapotrzebowania na wodę?

Dobre samopoczucie roślin doniczkowych zależy od tego czy wilgoć i tlen dostają się do gleby w odpowiednim czasie. Przyspieszone dostarczanie ich do korzeni rośliny może być zapewnione bardzo łatwo.

Czego potrzebujesz?

Zwykłej wykałaczki. Przebijanie podłoża w doniczkach wykałaczką przed podlaniem to świetny sposób na poprawę stanu każdej rośliny.

Jak używać wykałaczki podczas podlewania kwiatów?

Podlewając rośliny doniczkowe, wyrób sobie nawyk przekłuwania gleby w doniczkach przed podlaniem.

Do tego celu idealnie nadaje się wykałaczka lub inny cienkie narzędzie, które pozwoli nakłuć glebę obok rośliny na głębokość około 5 centymetrów. Zrób takie nakłucia w kilku miejscach, a następnie podlej roślinę jak zwykle.

Co daje takie podlewanie?

Nie tylko woda, ale również tlen znacznie lepiej i szybciej dostaje się do otworów wykonanych przez nas wykałaczką. Jak wiadomo, obie te substancje są niezbędne do wzrostu i utrzymania zdrowia każdej rośliny.

Glebę należy przekłuwać każdorazowo przed podlewaniem. Aby zapamiętać tę prostą procedurę, umieść wykałaczkę obok doniczki. Jeszcze lepiej, wbij go prosto w ziemię. Wtedy na pewno nie zapomnisz zastosować tej skutecznej metody w praktyce.

Źródło: ukr.media, Miniatura wpisu: freepik.com

LEKARZ MEDYCYNY: Jakie badania pomogą Ci ustalić PRZYCZYNĘ choroby

Oto 5 produktów, które jesz o niewłaściwej porze! Szkodzisz Twojemu zdrowiu!