w ,

Lekarstwo na ból stawów – weź zdrowie w swoje ręce!

Chorobie zwyrodnieniowej stawów często towarzyszy ból w wyniku uszkodzenia chrząstki.

Gdy jest zdrowa działa jak poduszka czy amortyzator stawów, w przypadku uszkodzenia nie spełnia właściwie swojej funkcji.

Reumatoidalne zapalenie stawów występuje najczęściej u kobiet i może z czasem osłabiać stawy, wywołując ból.

Innymi przyczynami bólu stawów są przebyte urazy, złamania lub reumatyzm.

Ogólnie mówi się, że ból stawów występuje u osób starszych, więc ryzyko bólu stawów wzrasta proporcjonalnie wraz z wiekiem.

Ale niestety potrafi pojawić się we wcześniejszym wieku, nawet 20-30 latkowie skarżą się na ból w stawach.

Przepis, który zaprezentujemy w tym artykule, został odkryty w rosyjskich książkach medycznych.

Do jego przygotowania potrzebujesz tylko kilku prostych składników, które zdecydowanie znajdują się w kuchni każdego z nas.

Jak przygotować w domu krem ​​przeciw bólom stawów?

Aby przygotować ten cudowny krem, będziesz potrzebować: miodu, musztardy, soli i sody oczyszczonej, 20 gramów papryczki chili 20 gramów imbiru w proszku.

 
Umieść łyżkę każdego z tych składników w miseczce i mieszaj, aż uzyskasz jednorodną pastę. Umieść pastę w zwykłym pojemniku po kremie, lub innym który masz pod ręką.

Jak z niego korzystać?

Nałożyć maść/krem ​​na dotknięte bólem miejsce, przykryć plastikową torbą i zawiązać ciepłym wełnianym szalikiem. Trzymaj szalik związany przez 1,5 – 2 godziny.

Najlepiej jest wykonać tę procedurę przed snem, ponieważ po zdjęciu szalika stawy powinny pozostać nie przeciążone ruchliwością. Wymyj następnego dnia rano.

Powtarzaj zabieg przez 4-5 dni z rzędu, nawet jeśli efekt będzie odczuwalny po pierwszym zastosowaniu. Następnie używaj kremu tylko w razie potrzeby. Nie zapomnij przechowywać kremu w lodówce.

Wszystkie cztery składniki są niezbędne do przygotowania kremu, ale musztarda odgrywa bardzo ważną rolę. Ma też inne dobroczynne działania.

Jeśli odczuwasz ból głowy, nałóż niewielką ilość musztardę na czoło i skronie. W przypadku przeziębienia lub podrażnienia gardła nie wahaj się połknąć łyżki ostrej musztardy, a od razu poczujesz się lepiej.

Bądź zdrów!

Źródło i miniatura wpisu: fabricatinromania.info