Ogórki „karmię” sodą i od 2 lat zbieram 11-13 kg owoców z każdego krzaka

Zacząłem używać sody oczyszczonej zaledwie dwa lata temu. I szczerze mówiąc, nie bardzo wierzyłem w powodzenie takiej kampanii. Ale ku mojemu zdziwieniu wynik był natychmiast widoczny. Takie nawożenie wspomaga wzrost roślin, wydłuża czas zbioru i jego ilość.

Karmienie ogórków sodą

Właściwy czas na karmienie

Jeśli marzysz o wspaniałych zbiorach, powinieneś przynajmniej trzykrotnie nawozić swoje rośliny. Ogórki należy nawozić po raz pierwszy 14 dni po przesadzeniu sadzonek na otwarty teren. Dzięki tej procedurze rośliny rosną i zaczynają energicznie się rozwijać.

Drugie karmienie – po 14 dniach. Tym razem poprawi się kwitnienie, zmniejszy się odsetek przylistków, a liczba zawiązków wzrośnie.

Trzecie karmienie odbywa się podczas tworzenia owoców. Zabieg ten zapobiegnie pojawianiu się żółtych liści, pobudzi powstawanie nowych owoców i wydłuży czas plonów.

Jak stosować sodę oczyszczoną do ogórków

Przepis jest bardzo prosty i każdy sobie poradzi. Wystarczy rozpuścić 80 gramów sody w dziesięciu litrach ciepłej, ustanej wody. Ta proporcja jest odpowiednia dla dwóch pierwszych karmień.

Ale na ostatnie karmienie, które wydłuża czas zbiorów, musisz użyć 60 gramów sody (na 10 litrów wody) i dodać 3-4 krople jodu. Przed użyciem nie zapomnij wszystkiego dokładnie wymieszać.

Nawożenie przeprowadź rano lub wieczorem.

Skorzystaj z tego przepisu, a zapewnisz sobie i swojej rodzinie pyszne, soczyste i twarde ogórki.

Źródło: mandarynka.com.ua, Miniatura wpisu: freepik.com

Sadzenie pomidorów. Co dodaję do otworów aby dobrze rosły

Jak się pozbyć pleśni z ziemi na sadzonkach i w doniczkach