Jedno z najbardziej przydatnych zbóż na świecie! 85% ludzi niezasłużenie kompletnie je ignoruje…

Niewiele osób wie, że proso to najwartościowsze odżywczo zboże, które zawiera składniki i minerały niezbędne w leczeniu większości chorób – od otyłości po zakrzepowe zapalenie żył.

Jedno opakowanie kaszy jaglanej kosztuje mniej niż najtańszy lek z apteki.

1. Pomaga w leczeniu dusznicy bolesnej

Zawał serca jest główną przyczyną zgonów na całym świecie, a dusznica bolesna jest zwiastunem choroby wieńcowej. Dlatego konieczne jest prowadzenie bezlitosnej wojny z dławicą piersiową. Proso pomaga w tym lepiej niż wszystkie inne zboża.

Weź 3 łyżki kaszy jaglanej i smaż na rozgrzanej patelni, ale nie do zmiany koloru. Następnie zalej ziarna 130 ml wody i zapobiegaj całkowitemu
odparowaniu płynu. Podziel powstałą jaglankę na 4 części i zjedz o 8:00, 12:00, 16:00 i 20:00.

Kuracja trwa miesiąc. Oczywiście do jaglanki dodawaj swoje ulubione dodatki.

2. Zwalcza nadciśnienie i hemoroidy

Aby zapomnieć o nieprzyjemnych objawach tych chorób, musisz jeść potrawy z kaszy jaglanej 3 razy w tygodniu, a także zjadać 1 łyżkę zboża rano i wieczorem.

Kasza jaglana to dziedzictwo naszych dziadków, którą kiedyś znali i lubili gotować. Postaraj się włączyć do diety kulisz (zupę z ziemniakami i kaszą jaglaną), oraz kaszę jaglaną i kapustę.

Kasza jaglana normalizuje ciśnienie krwi, jest również dobra dla wszystkich narządów układu wydalniczego i przewodu pokarmowego.

3. Wspomaga utratę wagi

Kasza jaglana ma mniej kalorii niż gryka! Szklanka ugotowanej to około 220 kcal. Oznacza to, że jedząc 3 talerze dziennie nie poczujesz głodu, a bez problemu zrobisz deficyt kaloryczny.

Ponadto kasza jaglana, w przeciwieństwie do innych zbóż, nie wywołuje skoku cukru we krwi co jest jedną z przyczyn pojawiania się dodatkowych kilogramów.

Uniwersalny „koktajl” na odchudzanie z wody jaglanej:

Wypłucz dobrze 100 g kaszy jaglanej, następnie zalej 200 ml wody o temperaturze pokojowej. Zamieszaj aż woda zmieni kolor, zostaw na 10 minut.

Po tym czasie przecedź i wypij na raz. Taka woda bardzo podkręca metabolizm, pomaga także na zapalenie pęcherza i choroby nerek.

4. Wspiera nerki

Kasza jaglana to najlepszy sprzymierzeniec nerek. Ziarna, jeśli wiesz, jak ich używać, stopniowo usuwają z nich piasek i kamienie.

Aby wyleczyć nerki, napełnij pół trzylitrowego słoika kaszą jaglaną, zalej wrzącą wodą i pozostaw do zaparzenia na jeden dzień. Pij ten napar zbożowy stopniowo przez cały następny dzień.

Łagodzi stany zapalne, poprawia filtrację.

Właściwości prosa są niesamowite. Znacznie zmniejsza kwasowość w żołądku dlatego osoby z niedoborem kwasu nie powinny go jeść, ale każdy, kto ma zgagę, zamiast pigułki może zjeść kilka łyżeczek umytej kaszy jaglanej.

• W Ameryce nazywa się to złożonym białkiem alkalicznym. W rzeczywistości może zastąpić mięso (tak, proso jest bogate w białko).

• Ziarna prosa walczą ze zmęczeniem i drażliwością.

Ostrożność powinni zachować tylko ci, którzy mają problemy z tarczycą: proso zaburza metabolizm jodu w organizmie. Jest tylko kwestia osobistej nietolerancji, ale ponieważ kasza jaglana jest uważana za prawie hipoalergiczną, prawdopodobieństwo takich nietolerancji jest niezwykle małe.

UWAGA! Treści w serwisie z założenia mają charakter informacyjno-edukacyjny. Mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu czytelnika z lekarzem. Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe lub stosujesz leki, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem naturalnego leczenia, aby uniknąć interakcji. Odkładając lub przerywając klasyczne zabiegi medyczne, możesz zagrozić swojemu zdrowiu.
Źródło: otozh.com.ua, you tube/Elena Matveeva, Miniatura wpisu: you tube/Elena Matveeva

Słynna Kombucha: 10 korzyści dla zdrowia – to dlatego wszyscy ją teraz piją

Zatkane ucho i nie wiesz, co zrobić? Tym sposobem odetkasz je w mgnieniu oka!