w

Jak przechowywać ogórki, aby pozostały świeże przez ponad 2 miesiące?

Dziś powiemy jak przechowywać ogórki, aby na długo zachowały taką świeżość jak gdyby przed chwilą zostały zerwane z krzaka.

Ogórki z własnego ogrodu są niestety mniej trwałe niż te ze sklepu, które często są traktowane specjalnymi substancjami w celu dłuższego przechowywania.

Dla prawidłowego owocowania niezbędnym jest by zrywać je regularnie i nie pozwolić im przejrzewać na grządce. Jednak po zerwaniu szybko tracą wilgoć, miękną, tracą kruchość i stają się gąbczaste. Nie rzadko nie jesteśmy w stanie skonsumować ani przetworzyć od razu zrywanych ilości.

Dlatego tak ważne jest by wiedzieć jak je prawidłowo przechowywać by jak najdłużej zachowały swoje właściwości.

Jak przechowywać ogórki

Najskuteczniejszą metodą jest przechowywanie pionowe.

Ogórki układa się w naczyniu lub worku foliowym ciasno w pionie, częściami na których był ogonek skierowanymi w dół. Następnie ostrożnie zalewa zimną wodą tak na wysokość ok 2-3 cm w naczyniu. Następnie wstawia się do lodówki i okresowo podlewa wodą. W ten sposób ogórki przechowuje się nie dłużej niż 30 dni.

Istnieje metoda, która umożliwia przechowywanie dłuższe jednak wymaga już odpowiedniego narzędzia.

Dobrze osuszone ogórki umieszczamy w worku próżniowym, bez dostępu powietrza i umieszczamy w lodówce. W ten sposób ogórki mogą leżeć przez 2-2,5 miesiąca i tak dobrze zachować swoje właściwości, że trudno je odróżnić od tych, które dopiero co zostały przyniesione z ogrodu.