w

Herbata z korzenia pietruszki – na piasek nerkowy i złogi tłuszczu na naczyniach

Herbata z korzenia pietruszki jest znanym i stosowanym od dawna środkiem medycyny naturalnej.

Od wieków była stosowana w leczeniu chorób przewodu pokarmowego, wątroby, kości i chorób zakaźnych.

Wiele osób słyszało, że napar z korzenia pietruszki pomaga usuwać kamienie. Efekt ten wynika z faktu, że stymuluje produkcję wydalania moczu.

A liście pietruszki mają działanie moczopędne, korzeń jest znacznie bardziej skuteczny w usprawnianiu diurezy.

Herbatka z pietruszki na nerki i jelita

Mimo, że gotowanie obniża stężenie witamin rozpuszczalnych w wodzie – takich jak witamina C i A, herbata z pietruszki jest bardzo dobrym lekarstwem dla osób, które cierpią na rozstrój żołądka i nie mogą jeść surowej żywności.

Napar z korzenia pietruszki pomaga w tym przypadku leczyć przewód pokarmowy.

Składniki:

• 5 korzeni pietruszki (500 g)
• 500 ml wody

Przygotowanie:

Jeśli korzenie pietruszki pochodzą z ogrodu lub z wiarygodnego źródła, nie obieraj.

Dobrze umyj szczoteczką do zębów i drobno posiekaj.

Wrzuć je do rondla zalej wodą. Gdy zacznie wrzeć, zmniejsz ogień i gotuj na wolnym ogniu przez 20 minut. Odcedź i pij na gorąco. Całość wypij w ciągu dnia, najlepiej między posiłkami, gdyż zmniejsza apetyt.

Ovidiu Bojor lekarz, znawca zielarstwa i propagator fitoterapii, autor ośmiu publikacji o zdrowiu poprzez terapie naturalne zaleca przygotowanie wywaru z 50 gramów korzeni pietruszki i 1 litra wody i gotowanie przez 20 minut. Oraz wypijanie 2-3 filiżanek dziennie.

Jeśli nie ma przeciwwskazań herbatkę można słodzić miodem.

Herbata pietruszkowa – korzyści i wskazania terapeutyczne

Odwar z korzeni pietruszki stymuluje pracę nerek i pomaga w usuwaniu małych kamieni nerkowych (kamicy mikrolitrowej) lub piasku nerkowego.

Ta herbata jest również korzystna w przypadku bólu żołądka lub jelit. Polecana jest również osobom z chorobami układu krążenia. Pietruszka regeneruje ściany tętnic i zachowuje elastyczność naczyń krwionośnych.

Korzeń pietruszki jest bardzo bogaty w witaminę C (przewyższając pomarańcze w tym rozdziale), żelazo (ponad szpinak) i białko. Zawiera magnez, siarkę, jod, mangan, miedź i olejki eteryczne.

Działa ogólnie pobudzająco i tonizująco na układ nerwowy.

Herbata, sok z pietruszki i sałatka z liści lub korzeni pietruszki są niezastąpione w wielu dolegliwościach: – łagodne infekcje – astenia – niedokrwistość – krzywica – obrzęk stóp (opuchlizna) – obrzęk sercowo-nerkowy – zatrzymanie wody – wysokie stężenie kwasu moczowego – kolka brzuszna – astma – anoreksja – wzdęcia – zaburzenia miesiączkowania.

UWAGA! Treści w serwisie z założenia mają charakter informacyjno-edukacyjny. Mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu czytelnika z lekarzem. Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe lub stosujesz leki, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem naturalnego leczenia, aby uniknąć interakcji. Odkładając lub przerywając klasyczne zabiegi medyczne, możesz zagrozić swojemu zdrowiu.
Źródło: lataifas.ro, Ovidiu Bojor, Catrinel Perianu, Pietruszka, Zdrowie poprzez nasiona, warzywa i owoce, Wydawnictwo Fiat Lux, Mariana Borloveanu, Odwar z korzeni na choroby nerek i przewodu pokarmowego, Siła rośliny. Pietruszka, Leki i przepisy klasztorne

Miniatura wpisu: freepik.com/pixabay.com