w

3 skuteczne wskazówki, jak usunąć czarną pleśń ze ścian – szybko i na dobre!

Pleśń czy inaczej grzyb kojarzy się ze starymi, zawilgoconymi, dawno nie remontowanymi domami.

Tymczasem problem ten coraz częściej dotyka mieszkańców nawet nowych budynków. Wystarczy bowiem kilka błędów budowlanych, zła izolacja, nieprawidłowa wentylacja, zbyt szczelne okna lub niedogrzane pomieszczenia, by pojawił się poważny problem zagrzybienia ścian.

Co to jest czarna pleśń?

Pleśń to rodzaj grzyba, który z powodu braku wentylacji rozwija się w miejscach o dużej wilgotności i niewielkiej ekspozycji na światło słoneczne, np. w łazience.

Pojawia się w postaci zielono-czarnych plam, ma bardzo ostry zapach i jest bardzo toksyczny, ponieważ uwalnia mykotoksyny, które mogą powodować choroby układu oddechowego, alergie lub astmę.

Jak usunąć czarną pleśń ze ścian

Przyjrzyj się uważnie ścianom swojego domu: jeśli zauważysz, że farba zaczęła odpadać, a białe plamy, charakterystyczne dla wilgoci, są nakrapiane czarno-zielonymi aureolami, oznacza to, że w Twoim domu rośnie pleśń.

Istnieje kilka wskazówek dotyczących szybkiego i skutecznego usuwania pleśni bez użycia środków chemicznych.

1. Usuń czarny nalot octem

Wlej 1 szklankę octu do spryskiwacza i spryskaj zagrzybione ściany domu, pozostaw na 5 minut i wytrzyj ściereczką kolistymi ruchami, jeśli plama nie zniknie za pierwszym razem, powtórz procedurę.

2. Wyeliminuj czarną pleśń naturalną recepturą na bazie olejków eterycznych

Będziesz potrzebować:

– 1 łyżkę olejku z drzewa herbacianego.

– 1/2 litra wody

– pojemnik ze sprayem

– 1 szczotka z miękkim włosiem

Krok 1.

Olejek z drzewa herbacianego rozcieńczyć w 1/2 litra wody, przelać do butelki ze spryskiwaczem i spryskać zabrudzone powierzchnie, zostawić na 5 minut i za pomocą miękkiej szczotki z włosia delikatnie pocierać ściany.

Krok 2.

Przetrzyj ściany ściereczką z mikrofibry lub bawełny.

3. Usuń czarną formę za pomocą nadwęglanu sodu.

Będziesz potrzebować:

• 3 łyżki sody oczyszczonej

• 1/2 litra ciepłej wody

Wlej 3 łyżki sody oczyszczonej do 1/2 litra gorącej wody, wymieszaj aż idealnie się rozpuści i spryskaj miejsca czarnej pleśni, pozostaw na 5 minut i spłucz, na koniec osusz czystą ściereczką, twoja ściana będzie wyglądać jak nowa.

Teraz, gdy już wiesz, jak usunąć czarne plamy pleśni ze ścian, wybierz metodę, która będzie dla Ciebie najlepsza, pozbądź się pleśni raz na zawsze.

Musisz jednak pamiętać, że w ten sposób można usunąć objawy, a nie przyczyny powstawania pleśni na ścianach. Jeśli pojawiła się w wyniku wystąpienia krótkotrwałego czynnika np. nieogrzewania mieszkania przez sezon, niewietrzenia albo niedrożnej wentylacji i problem zostanie usunięty. Pozbycie pleśni na zawsze będzie skuteczne, jeśli jednak problem pozostanie (w przypadku wad budowlanych lub niedogrzania) grzyb będzie się pojawiał ponownie.

Musisz znaleźć przyczynę aby zapobiec rozwojowi grzybów w przyszłości!

Źródło: fabricatinromania.info, Miniatura wpisu: freepik.com