Jak uzyskać ogromne owoce porzeczki

Porzeczki są stosunkowo żarłoczne i bardzo lubią nawozy. Szybko także reagują na nawożenie. Krzewy stają się silniejsze, a owoce wyraźnie większe.

Nie jest trudno uzyskać naprawdę wielkie owoce porzeczki.

Krzaki porzeczki jako pierwsze budzą się na wiosnę. W przeciwieństwie do wielu innych upraw, są w stanie przyswajać składniki odżywcze nawet w stosunkowo niskich temperaturach.

Kiedy karmi porzeczki?

Kiedy należy zrobić pierwsze karmienie dokorzeniowe? Można to zrobić natychmiast po stopieniu śniegu wokół krzaków. Gleba jest wilgotna, nawóz zacznie działać. Wtedy również można przycinać krzaki, jeśli nie było to zrobione jesienią.

Jeśli jednak nie nawożenie nie zostało przeprowadzone wczesną wiosną trzeba to zrobić jak najszybciej zanim krzew zacznie wiązać owoce.

Podczas pierwszego karmienia stosuje się nawozy azotowe. Można użyć azofoski (2 łyżki na krzak) lub czystego mocznika (1 łyżka stołowa).

Należy się upewnić, że nawóz rozprowadzony został leżą równomiernie, a nie w jednym miejscu.

Naturalne odżywianie

Można również zastosować inny nawóz, który porzeczki bardzo lubią. Są to obierki ziemniaczane uzyskane z 4-5 ziemniaków na 1 krzak. Obierki sprawiają, że ​​owoce rosną znacznie większe. Obierki trzeba wysypać pod krzak. Ważne, żeby ziemniaki nie były kiełkujące. Powoli będą gniły i dostarczały korzeniom odżywcze składniki.

Dwa takie nawożenia pomogą krzewom dobrze rosnąć i zapewnią doskonałe zbiory dużych owoców. Jeśli jeszcze sama odmiana nie należy do najmniejszych, sukces jest nieunikniony. I oczywiście w trakcie sezonu będzie również potrzebne nawożenie.

Miniatura wpisu: freepik.com

Proste i jasne zasady uprawy mocnych i grubych sadzonek

Błędy w podlewaniu cukinii, które mogą pozbawić Cię bez plonów