w

Dlaczego lepiej spać bez bielizny? Odkrycia naukowców zaskakują!

Często ludzie są przyzwyczajeni do spania w bieliźnie. Niektórzy robią to nawet w piżamach.

Zdecydowanie rzadziej ludzie śpią bez bielizny, bez ubrania lub w luźnych koszulach.

Temat może wydawać się błahy, ale tak nie jest. Problem doczekał się obszernych badań naukowych i okazuje się, że ma poważne konsekwencje.

Lekarze zalecają, aby zarówno kobiety, jak i mężczyźni spali bez bielizny.

Według ekspertów spanie w bieliźnie wyrządza mnóstwo szkody. Aby uniknąć namnażania się chorobotwórczych bakterii, lekarze zalecają pozbycie się bielizny i „wietrzenie” intymnych części ciała.

Bakterie gromadzą się i rozmnażają w obszarach ciała, w których występuje największa wilgotność, w tym w strefach intymnych.

Dr Alyssa Dweck, praktykująca ginekolog z kilku ośrodków medycznych w Nowym Jorku (USA), mówi: „Często zalecam moim pacjentom spanie bez bielizny.

Jeśli sfery intymne są trwale pokryte warstwą odzieży (zwłaszcza tkaniny, która nie wchłania wilgoci), powstaje idealna pożywka dla bakterii.

Śpiąc bez bielizny produkcja śluzu maleje, a środowisko przestaje być pożywką dla bakterii i drożdży, ponieważ przestaje być wilgotne, wszelkie chorobotwórcze mikroby giną.

Tymczasem kobiety właśnie z powodu wydzieliny zakładają bieliznę, a nawet używają w nocy wkładek higienicznych. To wielki błąd.

W reakcji na dotykanie przez tkaninę produkcja wydzieliny się zwiększa.

Może to prowadzić do wysypki, podrażnienia skóry i nawracających lub długotrwałych infekcji.”

Tym, którzy nie mogą odmówić sobie bielizny, Dweck poleca luźne, bawełniane spodenki. I zaznacza – bardzo luźne! Z oddychającego materiału.

Pomimo tego, że lekarze nie po raz pierwszy mówią o niebezpieczeństwach spania w bieliźnie, według statystyk tylko 18% kobiet stosuje się do ich rad.

Używają majtek, obcisłych spodenek od piżamy, a nawet legginsów.

Dlaczego mężczyźni powinni spać bez bielizny?

Dr Brian Steixner, dyrektor amerykańskiego Instytutu Zdrowia Mężczyzn, ostrzega, że ​​mężczyźni śpiący w bokserkach narażają jakość nasienia na ryzyko. W tym przypadku mężczyźni ryzykują swoją płodność.

„Spanie bez bokserek pomoże zwiększyć produkcję nasienia” – mówi naukowiec.

Nie bez powodu produkcja nasienia odbywa się poza ciałem, ponieważ do prawidłowej produkcji temperatura jąder powinna być o kilka stopni niższa niż temperatura ciała. Naukowo udowodniono, że przegrzewanie jąder pogarsza jakość nasienia.

Inne zalety spania bez bielizny?

Sen nago ma jeszcze jedną zaletę poza opisanymi powyżej – spanie bez bielizny pomaga obniżyć ciśnienie krwi i co zaskakujące przyspiesza metabolizm!

Są naukowe dowody na to, że spanie bez ubrania pomaga w odchudzaniu, dowiedziono także, że zmniejsza ryzyko depresji.

Jak często zmieniać pościel?

Niektórzy mogą zadawać sobie pytanie jak w takim przypadku często należy zmieniać pościel. Badania pokazały, że spanie bez bielizny w żadnym stopniu nie zwiększa stopnia zabrudzeń pościeli.

To, co nam nie sprzyja w nieświeżej pościeli to roztocza, które żywią się martwym naskórkiem. Naskórka dostaje się na pościel tyle samo bez względu czy jesteśmy ubrani czy nie.

Najhigieniczniej jest zmieniać pościel raz w tygodniu. Bez względu czy śpicie w piżamie czy bez.

Czujecie się przekonani do spania bez lub bardzo luźnych oddychających piżamach?

Źródło: zozha.net, Miniatura wpisu: freepik.com