9 rzeczy, których nigdy nie powinieneś robić na pusty żołądek – przydatne wskazówki

Każdy wie, że przebywanie na czczo przez długie godziny może mieć szkodliwe konsekwencje dla zdrowia. Od spadku ciśnienia do takich sytuacji jak omdlenia, bóle głowy, osłabienie, mdłości, zgaga, refluks i wiele innych.

Istnieją jednak pewne pokarmy i sytuacje, które są znacznie gorsze niż pusty żołądek i mogą prowadzić do nasilenia objawów, a nawet pogorszenia ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia.

Środki przeciwbólowe

Aspiryna, paracetamol, ibubrofen i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) nigdy nie powinny być przyjmowane na pusty żołądek. To nie tylko zmniejsza ich skuteczność, ale także może powodować poważne problemy zdrowotne, takie jak krwawienie z żołądka.

Lepiej zapobiegać bolesnym stanom rano: nie pić alkoholu w nocy, spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu i kłaść się spać wcześniej odkładając telefon na co najmniej godzinę przed snem. Ale jeśli już budzisz się rano z bólem i jest on nie do zniesienia, zjedz cokolwiek lub wypij przynajmniej szklankę mleka – znacznie zmniejszy to negatywne skutki zażycia leku.

Kawa

Nawet kawa bezkofeinowa wspomaga uwalnianie kwasu żołądkowego. Spowoduje to zgagę i ogólny dyskomfort. Zastąpienie śniadania filiżanką tego napoju może prowadzić do spadku serotoniny i ponurego nastroju przez cały dzień. Ale jeśli nie wyobrażasz sobie poranka bez aromatycznej kawy, koniecznie dodaj do niej śmietankę lub mleko, a także wybierz naturalną kawę zamiast rozpuszczalnej.

Alkohol

Picie alkoholu na pusty żołądek jest równoznaczne z jego podaniem dożylnym – wchłanianie alkoholu następuje co najmniej dwukrotnie szybciej. Wiele osób doświadczyło uczucia szybszego upijania się na pusty żołądek. W rezultacie utrata płynów, zwłaszcza wody, jest większa, pozostawiając organizm odwodniony, a zwłaszcza mózg, który najbardziej cierpi w czasie kaca, generując niemałe bóle głowy, dodatkowo uszkadzając żołądek, wątrobę, nerki i serce.

Dlatego pamiętaj, jeśli już pijesz, koniecznie zjedz wcześniej posiłek, a w trakcie picia wybieraj chłodne napoje niegazowane.

Guma do żucia

Kwas żołądkowy wytwarzany podczas żucia gumy niszczy wyściółkę żołądka, co może ostatecznie prowadzić do zapalenia żołądka.

Głód przed snem

W żadnym wypadku nie powinieneś kłaść się spać z pustym żołądkiem. Niski poziom glukozy utrudnia sen, spłyca go i wybudza w nocy. Dlatego tak ważne jest, aby zjeść kolację na około dwie godziny przed snem.

Aktywność fizyczna

Ćwiczenia na pusty żołądek są dopuszczalne, ale nie dla każdego, dlatego trzeba być ostrożnym. Intensywny trening bez jedzenia powoduje gwałtowny spadek energii w organizmie. Przy pustym żołądku należy ograniczyć się do ćwiczeń o niskiej intensywności.

Zakupy

Wszyscy wiemy, że pusty żołądek sprawia, że ​​kupujemy więcej jedzenia niż naprawdę potrzebujemy. Gdy jesteśmy głodni wszystko wydaje nam się apetyczne. W efekcie przynosimy do domu więcej niż jesteśmy w stanie przejeść. Dlatego idąc na zakupy nie powinniśmy odczuwać głodu, aby uniknąć lekkomyślnych i niepotrzebnych zakupów.

Soki z cytrusów

Kwaśne włókna cytrusowe powodują podrażnienia spożywane na pusty żołądek. Jest to szczególnie niebezpieczne dla osób cierpiących na stany zapalne żołądka i innych części układu pokarmowego lub mających do nich skłonność.

Kłótnia i stres

Badania wykazały, że gdy jesteśmy głodni stajemy się bardziej drażliwi i kłótliwi, a gdy dojdzie do kłótni głód wzmaga w nas złość. Nie bez powodu mówi się, że „jak człowiek głodny to zły”. Dlatego jeśli chcesz się z kimś dogadać najlepiej zrobić to przy dobrej kolacji. Dobre jedzenie ukoi nerwy, poprawi nastrój i znacznie ułatwi dojście do porozumienia.

Miniatura wpisu: Freepik.com/smakdnia.pl

14 naturalnych antybiotyków, które istnieją w przyrodzie. Chronią przed 90% chorób

Z zaledwie dwóch piersi robi się cała góra soczystych kotletów