w

Woda, miód i banany tworzą tarczę dla płuc! Mieszanka chroni przed infekcjami

Dr Nedelia Shtonova jest znaną lekarką, która nie tylko praktykuje, ale także dzieli się wiedza za pośrednictwem mediów społecznościowych i telewizji.

Urocza lekarka, zaraża optymizmem, holistycznym podejściem i znajomością medycyny naturalnej, ufając wielu przepisom leczniczym na różne schorzenia. Jednym z nich jest oczyszczanie płuc.

W ostatnim czasie nasze płuca zostały narażone silniej, zarówno przez nowe mutacje koronawirusów inne sezonowe infekcje, które czają się wszędzie, ale także smogu, którym miliony ludzi oddychają w dużych miastach. Urządzenia do monitorowania zanieczyszczenia powietrza i poziomu drobnych cząstek pyłu, zwłaszcza w miesiącach zimowych, wielokrotnie przekraczają dopuszczalne normy. Jak się chronić?

Dr Shtonova napisała, że dzięki przepisowi, do którego potrzebujemy tylko trzech składników – wody, miodu i bananów, możemy trzymać z dala od nas podstępne wirusy, a także powikłania płucne, takie jak zapalenie oskrzeli. Ponadto zwalcza kaszel i ułatwia oddychanie.

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to zagotować 400 ml wody. Po zagotowaniu zdejmujemy wodę z palnika i umieszczamy w niej dwa średnie banany. Powinny być mocno dojrzałe, najlepiej takie, które mają już czarne plamy na skórce.

Należy je pokroić na kawałki. Od wysokiej temperatury wody zaczynają się topić. Aby pomóc w tym procesie, dobrze jest mieszać ręcznie.

Gdy mieszanka przestygnie dodajemy do nich 2 łyżki miodu. Ponownie energicznie wymieszamy, aby uzyskać jednorodną mieszaninę.

Powstały płyn spożywamy na ciepło. Należy go wypić w całości przed pierwszym posiłkiem.

Dr Nedelya Shtonova mówi, że napój pomaga usunąć flegmę z płuc, powoduje wydalenie nadmiaru śluzu, łagodzi ból gardła i kaszel.

Naturalny środek można stosować również w celach profilaktycznych. Dotyczy to zwłaszcza osób palących. Nie ma ograniczeń co do czasu trwania leczenia. Zwykle trwa do momentu całkowitej ulgi.

UWAGA! Treści w serwisie z założenia mają charakter informacyjno-edukacyjny. Mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu czytelnika z lekarzem. Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe lub stosujesz leki, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem naturalnego leczenia, aby uniknąć interakcji. Odkładając lub przerywając klasyczne zabiegi medyczne, możesz zagrozić swojemu zdrowiu.
Źródło: retro.bg, Miniatura wpisu: Make Everyday Colorful/youtube, Nedelia Shtonova/instagram