Life hacki życiowe triki ułatwiające życie
w

Dlaczego nie znałem ich wcześniej! 5 domowych trików ułatwiających życie

Obowiązki domowe można i warto uprościć! Rzemieślniczki z różnych zakątków globu tworzą zadziwiające lifehacki. Są one nie tylko proste, ale i niezwykle praktyczne. Te małe sztuczki mają na celu eliminowanie codziennych problemów, które bywają irytujące. Oto 5 najlepszych z nich!

Życiowy trik nr 1: Rękawiczki

Czy woda zawsze dostaje się pod rękawiczki, które potem same odpadają? Rozwiązanie jest banalnie proste! Mocniej zaciągnij gumkę wokół nadgarstka, by lepiej zabezpieczyć rękawiczki.

Życiowy trik nr 2: Pakowanie Serwetek

Nie wyrzucaj opakowań po chusteczkach nawilżanych! Potrzebujesz jedynie pokrywki. Oderwij ją i przyklej na pięciolitrową plastikową butelkę bez etykiety. Wytnij otwór nożem uniwersalnym. Teraz masz przejrzysty system przechowywania drobnych przedmiotów! Plastik jest przezroczysty, a opakowanie kompaktowe i praktyczne.

Życiowy trik nr 3: Przewody

Każdy zna ten problem: jak zwinąć przewody, aby się nie splątały i wyglądały schludnie? Najpierw stwórz pętlę. Następnie owiń resztę drutu wokół tej pętli. Przełóż widelec przez pętlę. Przewody będą zgrabnie zorganizowane, mocne i kompaktowe!

Życiowy trik nr 4: Przechowywanie Skarpetek

Aby skarpetki były pięknie złożone, połóż jedną na drugiej (lekko wysuniętą do przodu) i zroluj. Zwinięte skarpetki wsadź w wystający brzeg. Idealne, schludne miejsce do przechowywania!

Życiowy trik nr 5: Mydło i Gąbka

Masz mały kawałek mydła, którego użycie jest niewygodne? Wytnij gąbkę i włóż do środka kawałek mydła. Teraz mydło jest wygodne w użyciu! Wystarczy spienić gąbkę pod bieżącą wodą.

Zapamiętaj te małe, ale praktyczne lifehacki! Z pewnością ułatwią Ci codzienne życie.

Źródło i miniatura wpisu: youtube/DIY Sweet