3 naturalne produkty do mycia naczyń – lepsze niż sklepowy płyn!

Zmywanie naczyń jest ważnym procesem, ponieważ dba o naszą higienę i zdrowie. A wciąż nie wszyscy korzystają ze zmywarek.

Nawet jeśli dobrze umyjesz naczynia, na ich powierzchni mogą pozostać niewielkie ilości środków chemicznych.

Dlatego wiele gospodyń domowych już dawno przeszło na naturalne środki.

3 naturalne produkty można do mycia naczyń

Musztarda w proszku

Proszek musztardowy (mielona gorczyca) pokona tłuszcz i poradzi sobie z dużymi zanieczyszczeniami, nawet w zimnej wodzie.

Musztarda w proszku to naturalny i bezpieczny środek, który zdecydowanie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Proszek można po prostu wysypać na gąbkę zwilżoną wodą. I możesz zwilżyć musztardę do stanu pasty.

Soda

Ten produkt jest używany do bezpiecznej pielęgnacji naczyń. Poradzi sobie z zadaniem mycia i czyszczenia bez szkody dla zdrowia.

Sodę wykorzystuje się na różne sposoby. Można ją dodać do wody i w powstałym roztworze namoczyć gąbkę. Dla większego efektu można go zmieszać z musztardą i doprowadzić do konsystencji pasty.

Sól

Ten produkt spożywczy przyda się do mycia garnków i patelni, jeśli pojawia się problem z przypalonym i przypalonym jedzeniem.

Kilka łyżek soli rozpuszcza się w wodzie, wlewa na patelnię lub garnek i pozostawia na godzinę.

Pomidory dorosły, ale nie spieszą się z dojrzewaniem? Nakarm je, a natychmiast zmienią kolor na czerwony, a nawet staną się słodsze

Jak radzić sobie z portulaką w ogrodzie