Zagadka, która jest trudniejsza niż przypuszczasz. Kto pierwszy dostanie kawę?

Dobra zagadka może czasami przechytrzyć nawet najlepszych z nas, jak każda dobra gra lub łamigłówka.

Najpierw spójrz na ilustrację. 4 filiżanki, każda oznaczonna numerem. Kawę nalewa się do rurek unoszących się nad 4 filiżankami. Która z filiżanek wypełni sie kawą jako pierwsza?

Pierwsze 2 kubki mają mniej rurek niż drugie 2, więc prawdopodobnie kusi cię, aby pomyśleć, że kolejność to 4, 9, 7 i 5. Niestety, to nie jest poprawna odpowiedź.

Takie zagadki zwykle wymagają nieco niestandardowego myślenia. Być może kusi Cię myśl, że odpowiedzią byłoby, że wszystkie filiżanki dostaną kawę w tym samym czasie. Blisko, ale to też nie jest właściwa odpowiedź.

Możesz również założyć, że może nie ma wystarczającej ilości kawy, co oznacza, że ​​niektóre, jeśli nie wszystkie filiżanki, mogą w ogóle nie dostać kawy. Robi się cieplej, ale powiedzmy, że przesadzasz. Nigdy nie mówiliśmy, ile kawy jest w dzbanku ani czy mamy zapasowy dzbanek na taką okazję, ale zakładamy, że tak.

Czy jesteś gotowy na odpowiedź?

To nie jest skomplikowane. Wystarczy przyjrzeć się zdjęciu. Odpowiedź to 5 … i to wszystko. Wszystkie pozostałe filiżanki nie napełnią się wcale, ponieważ prowadzące do nich rurki są w pewnym momencie zablokowane.

Jeśli odgadłeś bez podpowiedzi gratulacje, jesteś bystrzakiem! Jeśli, nie nie martw się, to było naprawdę trudne!

Źródło i Fotografie: brightside.me

Jedyny produkt, który zabija wszystkie wirusy, grzyby i bakterie jednocześnie!

Kolczyki i pierścionki będą lśnić jak nowe. Pozostaw je w wodzie z tą przyprawą na całą noc