Daję 1 miarę do kwiatów doniczkowych. Kwitną i rosną jak szalone

Dziś podzielę się wsparciem dla roślin, które daje niesamowite efekty. Środek jest bardzo wydajny i pomoże ożywić rośliny zmęczone okresem wegetacyjnym. Wzmocni korzenie oraz pozwoli im lepiej absorbować wodę. Doda całej roślinie witalności, ale przede wszystkim pobudzi ją do kwitnienia.

Za takie wsparcie będą wdzięczne poinsecja, kaktusy świąteczne, zamiokulkas, skrzydłokwiat, storczyki i wiele innych.

Składniki mieszanki:

• 1 litr wody
• 1 tabletka aspiryny (250 mg)

Wsypujemy rozgniecioną aspirynę do letniej wody i dobrze mieszamy żeby się rozpuściła. Przelewamy wodę do konewki i podlewamy rośliny. Normalną dawką jaką zazwyczaj podlewamy daną roślinę.

Wsparcie aspiryną stosujemy nie częściej niż jedno podlewanie raz na dwa miesiące.

Dzięki temu zabiegowi pielęgnacyjnemu rośliny stają odporne na choroby, bardziej zielone, a pąki kwitnących, szybciej się rozwiną.

Dlaczego rośliny tak reagują na aspirynę?

Aspiryna dla roślin jest czymś w rodzaju witamin dla ludzi.

Amerykański Departament Rolnictwa przeprowadził wiele badań, które potwierdziły, że kwas salicylowy kilkakrotnie zwiększa odporność roślin, które lepiej radzą sobie ze szkodnikami i grzybami.

Badanie przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Nauk Rolniczych wykazało, że kwas salicylowy działa jak „silny hormon roślinny” i znacznie przyspiesza wzrost roślin i jest także stymulatorem tworzenia korzeni. Wspomaga procesy fotosyntezy i przyswajania składników odżywczych.

Źródło i miniatura wpisu: YouTube/@renklielisidunyas412, TOWNSVILLEORCHIDSOCIETY.ORG.AU, WEB.URI.EDU/BIGTHINKER-REBECCA-BROWN,

Przez lata wmawiali nam, że smalec jest zły. Fakty okazały się całkiem inne

Jak rozmnożyć grudnik

Jak rozmnażać grudnik kaktus bożonarodzeniowy i inne szlumbergery