Daję 1 miarę do kwiatów. Kaktusy świąteczne, skrzydłokwiat, storczyki, poinsecja rosną i kwitną jak szalone

Dziś podzielę się wsparciem do roślin, które daje niesamowite efekty. Środek jest bardzo wydajny i pomoże wesprzeć rośliny zmęczone okresem wegetacyjnym.

Wzmacnia korzenie, pozwala im lepiej absorbować wodę, dodaje całej roślinie witalności, ale przede wszystkim zachęca ją do kwitnienia.

Za takie wsparcie będą wdzięczne poinsecja, kaktusy świąteczne, zamiokulkas, skrzydłokwiat, storczyki i wiele innych.

Składniki mieszanki:

• 1 litr wody
• 1 tabletka aspiryny (250 mg)

Wsypujemy rozgniecioną aspirynę do letniej wody i dobrze mieszamy żeby się rozpuściła. Przelewamy wodę do konewki i podlewamy rośliny. Normalną dawką jaką zazwyczaj podlewamy daną roślinę.

Wsparcie aspiryną stosujemy nie częściej niż jedno podlewanie raz na dwa miesiące.

Dzięki temu zabiegowi pielęgnacyjnemu rośliny stają odporne na choroby, bardziej zielone, a pąki kwitnących, szybciej się rozwiną.

Dlaczego rośliny tak reagują na aspirynę?

Aspiryna dla roślin jest czymś w rodzaju witamin dla ludzi.

Amerykański Departament Rolnictwa przeprowadził wiele badań, które potwierdziły, że kwas salicylowy kilkakrotnie zwiększa odporność roślin, które lepiej radzą sobie ze szkodnikami i grzybami.

Badanie przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Nauk Rolniczych wykazało, że kwas salicylowy działa jak „silny hormon roślinny” i znacznie przyspiesza wzrost roślin i jest także stymulatorem tworzenia korzeni. Wspomaga procesy fotosyntezy i przyswajania składników odżywczych.

Źródło i miniatura wpisu: YouTube/@renklielisidunyas412, TOWNSVILLEORCHIDSOCIETY.ORG.AU, WEB.URI.EDU/BIGTHINKER-REBECCA-BROWN,

Jaka woda jest najlepsza do podlewania sadzonek

Jak samodzielnie przygotować idealne podłoże pod sadzonki