Tylko 4 kroki do oczyszczenia i odmłodzenia, Tybetańska kuracja do przeprowadzenia raz na 5 lat

Zioła kryją w sobie ogromną moc i maja wielowiekową tradycję stosowania.

W dawnych wiekach to klasztory mogły poszczycić się największą wiedzą i doświadczeniem w stosowaniu leczniczych mieszanek ziołowych.

Skąd wziął się przepis?

Pąki brzozy, kocanka paskowa, a także rumianek i ziele dziurawca stanowią kolekcję terapeutyczną i profilaktyczną, która według niektórych źródeł nazywana jest tybetańską.

Mnisi tybetańscy wiedzieli o odmładzających właściwościach kombinacji ziół już w VI wieku p.n.e. Jak podaje portal darykarpat.ucoz.com w 1971 roku jedna z ekspedycji badawczych odkryła w opuszczonym klasztorze gliniane tabliczki z tekstami, które zostały przetłumaczone i przestudiowane.

Podczas mieszania różnych preparatów ziołowych mnisi stosowali zasadę integralności ciała, starali się zharmonizować ciało i umysł. Wybrali kompleks ziół, które mają znaczące właściwości lecznicze, a jednocześnie mogą stymulować własne siły wewnętrzne organizmu. W postaci naparów w klasztorach podawano zwykle nowo przybyłym uczniom w celu przygotowania ich ciał do wytężonej pracy fizycznej i duchowej, zwiększenia odporności na infekcje i leczenia ukrytych chorób.

Z tej kolekcji skorzystają wszyscy, którzy chcą poprawić swoje zdrowie i odmłodzić organizm.

Jak to działa?

Oryginalna tybetańska receptura zawiera około 30 ziół, z których wiele jest rzadkich, więc ich zdobycie ich byłoby problematyczne.

Dlatego wybrano rośliny, które rosną w naszych szerokościach geograficznych i mają podobne właściwości, ale nazwa przepisu pozostaje taka sama.

W sprzedaży są gotowe mieszanki tych 4 ziół, niekiedy uzupełnione o inne składniki pod nazwą „kolekcja tybetańska”.

Pamiętaj, że przed podjęciem jakichkolwiek środków zaradczych należy skonsultować się z lekarzem.

Główny cel środka: poprawa metabolizmu, oczyszczenie organizmu ze złogów, zwiększenie elastyczności naczyń krwionośnych, zapobieganie udarom, miażdżycy, zawałowi serca, dusznicy bolesnej, nadciśnieniu, zanik szumów usznych, odmłodzeniu ciała, poprawie sprawności oczu.

Czego potrzebujesz:

• rumianek – 100 gramów
• ziele dziurawca – 100 gramów
• kocanka – 100 gramów
• pąki brzozy – 100 gramów

Jak przygotować i stosować:

Zmiel wszystkie składniki w młynku do kawy lub moździerzu, przełóż do naczynia i wymieszaj.

Weź łyżkę mieszanki, zalej 500 ml wrzącej wody, pozostawić na 20 minut, przecedź przez ściereczkę (nie gazę).

W szklance ciepłego naparu rozpuść łyżeczkę miodu, wypij wieczorem po czym nic już nie jedz i nie pij.

Rano podgrzej pozostały z wieczora płyn, ponownie rozpuść w nim łyżeczkę miodu, wypij.

Rób to codziennie, aż skończy się mieszanina ziół.

Zauważalne rezultaty można zaobserwować już w drugim tygodniu przyjmowania, w niektórych przypadkach poprawa stanu ogólnego zauważalna jest już po tygodniu. Wszystkie zioła działają immunostymulująco, dlatego co 5 lat trzeba poddać się takiemu zabiegowi czyszczenia. W obecności przewlekłych chorób układu pokarmowego, kilka dni po rozpoczęciu stosowania mieszanki ziołowej, w skład której wchodzi kocanka, możliwe jest zaostrzenie objawów, np. zmiana stolca. Ten stan jest przejściowy i szybko mija, co wskazuje na skuteczność wybranego kursu. Proporcji, opisane w przepisie nie należy zmieniać.

Rumianek

Rumianek słynie z tradycyjnego zastosowania w wielu konwencjonalnych problemach zdrowotnych ze względu na jego właściwości przeciwzapalne, przeciwutleniające i łagodnie ściągające.

Stosowanie rumianku może powodować niepożądane interakcje z licznymi produktami ziołowymi i lekami na receptę oraz może pogorszyć alergie na pyłki.

Apigenina, A fitochemiczne w rumianku, mogą oddziaływać z przeciwzakrzepowymi czynników i niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Nie zaleca się przyjmowania rumianku z aspiryną lub niesalicylanowymi NLPZ (niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi) , ponieważ może powodować interakcje z ziołami.

Rumianek może oddziaływać z lekami przeciwpłytkowymi/przeciwzakrzepowymi.

Rumianek nie powinien być stosowany przez osoby z przebytymi lub obecnymi nowotworami piersi, jajnika, macicy, endometriozy lub mięśniaków macicy.

Kocanka piaskowa

Kwiat kocanki piaskowej działa rozkurczająco na mięśnie pęcherzyka żółciowego, pobudza czynność wątroby.

Surowiec stosowany jest w chorobach wątroby spowodowanych uszkodzeniem miąższu tego narządu i niedostatecznym wytwarzaniem żółci, a także w stanach skurczowych i zapalnych dróg żółciowych, kamicy żółciowej, atonii pęcherzyka żółciowego i skurczu zwieracza Oddiego.

Roślina objęta jest w Polsce częściową ochroną gatunkową.

Dziurawiec

Ziele dziurawca wykazuje silne działanie przeciwwirusowe, które może również wspomagać gojenie ran.

Kobietom stosującym tabletki antykoncepcyjne nie zaleca się jego przyjmowania. Ziele dziurawca może powodować nadwrażliwość na światło. Może to prowadzić do wrażliwości wzrokowej na światło widzialne i ultrafioletowe oraz do oparzeń słonecznych w sytuacjach, które normalnie ich nie powodują.

Przyjmowanie dziurawca może osłabić działanie wielu leków na receptę, takich jak:

Antydepresanty
Tabletki antykoncepcyjne
Cyklosporyna, stosowana w celu zapobiegania odrzucaniu przez organizm przeszczepionych narządów
Digoksyna, lek na serce
Oksykodon, lek przeciwbólowy
Niektóre leki na HIV, w tym indynawir
Niektóre leki przeciwnowotworowe, w tym irynotekan
Warfaryna, antykoagulant (rozrzedzacz krwi).

Pąki brzozy

Stymulują procesy kataboliczne, aktywują układ siateczkowo-śródbłonkowy (działanie immunostymulujące), wykazują działanie tonizujące i stymulujące w osłabieniu psychofizycznym.

Pomagają wyeliminować toksyny i wzmocnić organizm. Badania wykazały działanie przeciwnowotworowe.

Łagodzi objawy infekcji dróg oddechowych (nawracające zapalenie błony śluzowej nosa i gardła, w nawracających chorobach układu oddechowego, zapaleniu tchawicy, zapaleniu tchawicy oskrzeli, ostrym zapaleniu zatok.

Wspomaga remineralizację kości i łagodzi bóle stawów (osteoporoza, gonartroza, zwyrodnienie stawów, bóle wzrostu kości, krzywica).

Łagodzi objawy przewlekłego zapalenie przyzębia, zapalenia dziąseł, ropnego zapalenia wyrostka zębodołowego.

UWAGA! Treści w serwisie z założenia mają charakter informacyjno-edukacyjny. Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe lub stosujesz leki, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem naturalnego leczenia, aby uniknąć interakcji. Odkładając lub przerywając klasyczne zabiegi medyczne, możesz zagrozić swojemu zdrowiu.
Źródło: darykarpat.ucoz.com, univem.edu.br, youtube.com/ДЕРЕВНЯ-ОНЛАЙН. ДНЕВНИК КАЗАЧКИ, wikipedia.org, drziapharma.com,
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6091957/,
https://www.nccih.nih.gov/health/st-johns-wort-and-depression-in-depth
https://www.healthline.com/health-news/is-st-johns-wort-safe-080615#The-downside-of-St.-Johns-wort
Miniatura wpisu: pixabay.com

Spondyloza szyjna jest przyczyną zawrotów głowy i mrowienia w ramionach

Czy wiesz, że są ćwiczenia, które usprawniają pracę mózgu? Wybraliśmy najlepsze z nich