w

Spryskaj pomidory wodą i sodą oczyszczoną. To niewiarygodne, jak korzystna jest ta mieszanka

W ogrodnictwie rozwinęła się nowoczesna technologia, bez której duża produkcja rolna byłaby dzią niemożliwa, jednak przy mniejszych plonach na własne potrzeby warto poszukać taniej i przyjaznej dla środowiska alternatywy.

Jedną z takich alternatyw jest używanie sody oczyszczonej w ogrodzie. Pokażemy, do czego służy:

Sprawia, że pomidory sa słodsze – ponieważ zmniejsza kwasowość gleby. Dodaj 2 łyżki sody oczyszczonej do 5 litrów wody i spryskaj pomidory.

Środek grzybobójczy – zmieszaj 4 łyżeczki sody oczyszczonej z 4-5 litrami wody, aby uzyskać domowy fungicyd, który działa co najmniej tak samo skutecznie, jak niektóre kupione w sklepie, ale jest tańszy i zawiera mniej chemikaliów i toksyn.

Działa przeciwko szkodnikom – Wymieszaj równe ilości sody oczyszczonej i mąki, a następnie posyp mieszanką rośliny (np. Brokuły, kapustę). Ta mieszanka zabija robaki na kapuście, nie powodując katastrofy ekologicznej w ogrodzie.

Usuwa ślimaki – wokół roślin posyp trochę sody oczyszczonej zmieszanej z pokruszonymi skorupkami jaj. Ta mieszanka nie pozwala ślimakom zbliżyć się do rośliny. Alternatywnie możesz posypać rośliny popiołem.

Usuwa zarazki – podobnie jak w przypadku człowieka, mycie rąk jest bardzo ważne, aby powstrzymać zarazki, tak w ten sposób możemy pomóc roślinom. Przygotuj mieszankę sody oczyszczonej, kilku kropli detergentu i wody. Dobrze wymieszaj w butelce, a następnie spryskaj rośliny, które mają szkodniki.

Źródło i Miniatura wpisu: fabricatinromania.info