Idealny sposób na podwiązki ogórków. Szybko i praktycznie

Jeśli już hodujesz sadzonki ogórków lub wkrótce zaczniesz, czas pomyśleć o efektywnym sposobie ich wysadzania na grządki, by jak najlepiej owocowały.

Ogórki podwiązane plonują znacznie lepiej niż te, które się płożą. Są odporniejsze, dobrze dociera do nich światło i mniej atakują je szkodniki.

Kwestia wiązania krzewu odgrywa ważną rolę w uprawie ogórków.

Sposób na podwiązki ogórków

Chcemy podzielić się z Wami dość nietypowym, ale sprawdzonym i wychwalanym przez doświadczonych ogrodników sposobem wiązania ogórków. To bardzo wygodna metoda, oszczędzająca miejsce, a nawet ma dodatkową zaletę.

Istotą tej podwiązki jest to, że kształtem przypomina choinkę, więc gdy rośliny całkowicie oplotą rozciągnięte nitki swoimi wąsami, utworzą cieszące oko dekoracyjne drzewka ozdobione chrupiącymi, zdrowymi owocami.

Zbudowanie takiej „choinki” jest dość łatwe:

Wystarczy najpierw wykopać dołek o średnicy 2 metrów, następnie włożyć do niego warstwę materii organicznej (pokrzyw, ziół, traw łąkowych) i dobrze podlać, a następnie wsypać warstwę ziemi.

Następnie na przygotowanej „poduszce” należy posadzić sadzonki ogórka i ułożyć je w okrąg w odległości 45 cm od siebie.

Przy każdej młodej roślinie wbijamy mały kołek, który powinien mocno „siedzieć” w ziemi.

Na środku mocujemy trzon (kij lub rurkę) w pozycji pionowej tak, aby jego wysokość wynosiła co najmniej 1,5 metra.

Przywiąż linę do każdego kołka i przymocuj drugi koniec do górnej części trzonu. Dla wygody można wbić gwoździe lub przymocować haczyki.

To wszystko. Ta metoda ułatwia uprawę, ogórki będą świetnie owocować i będzie je wygodnie zbierać. A w dodatku będą ładną ozdobą ogrodu warzywnego!

Źródło: naykapravdu.v.ua, Miniatura wpisu: youtube

Posadź paprykę po 2 rośliny na dołek i uzyskaj obfite zbiory

Zalej octem trzy garści mniszka i odstaw: niesamowite co potrafi ta mikstura