Dlaczego sansewieria to najlepsza roślina do mieszkania

Sansewieria to naprawdę niesamowita roślina. Jest bardzo popularna wśród miłośników roślin, ponieważ ma doskonałe właściwości.

Sansewieria zwana też wężownicą jest sukulentem w rodzaju dracena. Pochodzi z terenów równikowych i podrównikowych. Jest bardzo ładna i świetnie komponuje się z innymi roślinami. Posiada wiele zalet, które powodują, że warto ją mieć w swoim domu.

Oczyszcza powietrze

Sansewieria jest naprawdę wyjątkowa w swojej zdolności do oczyszczania i polepszania jakości powietrza. Zmniejsza zawartość w powietrzu takich szkodliwych cząstek jak benzen i trójchloroetylen. Toksyny te mają zły wpływ na sen i powodują bóle głowy. Dlatego sansewierię warto postawić w sypialni.

Pochłania nadmiar wilgoci

Jeśli umieścisz w mieszkaniu 2 lub 3 takie średniej wielkości rośliny, możesz znacząco wpłynąć na jakość powietrza. Sansewieria dobrze pochłania również nadmiar wilgoci z powietrza. Nadmierna wilgotność w pomieszczeniu utrudnia zasypianie i koncentrację. A ta niezwykła roślina ratuje przed takimi problemami.

Dobra dla alergików

Kolejny ważny aspekt posiadania sansewierii: roślina jest idealna dla alergików, ponieważ nie wywołuje żadnych reakcji.

Trzeba zaznaczyć, że roślina jest szkodliwa po spożyciu, jej sok zawiera saponiny. Stosowane zewnętrznie mają działanie lecznicze, ale połknięte mogą powodować zatrucia. Dlatego trzeba być ostrożnym, gdy w domu są małe dzieci lub zwierzęta, którym zdarza się podgryzać rośliny.

To najmniej wymagająca w uprawie roślina

Będzie idealnym wyborem dla tych, którzy mają mało wiedzy, czasu i cierpliwości na codzienną pielęgnację roślin.

Sansewieria należy do najbardziej wytrzymałych roślin doniczkowych. Znosi zarówno palące słońce i wysokie temperatury, jak i zacienienie oraz temperaturę nawet poniżej 12 °C. Dobrze znosi też gwałtowne zmiany temperatur. A pozostawiona bez podlewania wytrzyma przynajmniej miesiąc.

W swoich grubych liściach przechowuje wodę więc jest w stanie przetrwać długie okresy suszy.

Przesądy na temat sansewierii

Sansewieria jest również nazywana potocznie „językiem teściowej”. Z tego powodu wiele osób zakłada, że ​​trzymanie jej w domu to zły omen. Tymczasem według przesądów roślina uważana była za zdolną oczyszczać przestrzeń z negatywnej energii, a nawet złych duchów.

Ponoć pomaga też się skupić i ułatwia osiąganie celów.

Jak widać domowa sansewieria to piękna, niewymagająca i pożyteczna roślina. Dlatego warto posiadać ją na swoim parapecie.

Mózg nie lubi tłuszczu, tytoniu i alkoholu, ale lubi TO

Najlepszy sposób na tanie wyczyszczenie pralki z kamienia i pozbycie się zapachu