w ,

Cebula nie pleśnieje i zachowuje trwałość do 6 miesięcy: triki związane z przechowywaniem

Cebula to niezastąpiony składnik w kuchni, który dodaje potrawom wyjątkowego smaku i aromatu. Aby jednak zachować świeżość i nie stracić korzystnych właściwości, trzeba wiedzieć, jak prawidłowo przechowywać to warzywo w domu.

Znaleźliśmy idealne miejsce, w którym cebula nie powinna się zepsuć przez co najmniej 6 miesięcy.

Czy cebulę można przechowywać w lodówce?

Kuszące może być przechowywanie tego warzywa w lodówce, szczególnie latem, kiedy produkty mają tendencję do szybszego pleśnienia z powodu ciepłej pogody.

Ale niestety przechowywanie cebuli w lodówce może spowodować, że stanie się miękka i szybko zgnije.

Gdzie najlepiej przechowywać cebulę, żeby się nie zepsuła?

Zamiast tego najlepiej przechowywać cebulę żółtą, czerwoną i białą w ciemnym, chłodnym, suchym i dobrze wentylowanym miejscu.

Cebulę należy trzymać z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Ciepło słoneczne może sprzyjać rozwojowi pleśni. Idealna temperatura do około 0–4°C.

Idealnym miejscem na cebulę są ganki, garaże lub piwnice, które przy właściwym przechowywaniu mogą przetrwać do sześciu miesięcy.

Jak prawidłowo przechowywać cebulę?

Nie mniej ważny niż miejsce jest sposób przechowywania cebuli.

Eksperci radzą, aby nigdy nie przechowywać cebuli w plastikowych opakowaniach, ponieważ spowoduje to szybkie jej zepsucie. Zatrzymują wilgoć, co może prowadzić do powstawania pleśni.

Zamiast tego zalecają przechowywanie cebuli i czosnku w pojemnikach z otworami (skrzynki, kosze, pudła), w których powietrze może swobodnie przepływać. Dzięki takiemu przechowywaniu cebulę i czosnek można przechowywać od trzech do sześciu miesięcy.

Niektórzy wykorzystują do przechowywania nylonowe rajstopy.

Umieść cebulę w jednej części i zawiąż nad nią węzeł, a następnie kontynuuj w ten sam sposób na samą górę, aż będzie pełna. To samo można zrobić z drugą częścią rajstop i teraz można je łatwo zawiesić w celu przechowywania.

Oddziel cebulę od innych warzyw i owoców, ponieważ niektóre z nich np. jabłka czy ziemniaki, wydzielają etylen, gaz, który może przyspieszyć dojrzewanie i gnicie innych produktów.

Pamiętaj również o regularnym przeglądzie i usuwaniu tych, które zaczynają gnić lub pleśnieć. Jedna zepsuta cebula może szybko rozprzestrzenić problem na inne.