w

Po co sadzić pomidory jesienią? Odpowiedź jest prosta

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że pomidory należy sadzić wiosną w specjalnych pudełkach rozsadnikach. Ta procedura wymaga dużo czasu i wysiłku, a także wymaga uwagi i nerwów.

Niekiedy najpierw kielkujemy nasiona i dopiero wtedy sadzimy je w ziemi w pojemniku. I nawet taka sumienność nie daje stuprocentowej gwarancji, że w efekcie wszystko, co zasadziliśmy, wyrośnie.

A dzisiejszy artykuł poświęcony jest jesiennemu sadzeniu pomidorów, które odbywa się wprost do ziemi i to na otwartym terenie.

Na początku ta metoda sadzenia pomidorów wzbudzała moje silne watpliwości. Ale przekonałem się, że znacznie lepiej jest sadzić pomidory jesienią.

Jak więc sadzić pomidory jesienią:

Najlepszy okres do sadzenia to październik, kiedy pojawiają się pierwsze przymrozki.

Przed sadzeniem wykop dołki o głębokości 15-20 cm.

Do każdego otworu wkładamy po jednym, dużym, mięsistym i bez widocznych uszkodzeń pomidorze.

Otwory przysypuje się ziemią i lekko ugniata.

Następnie przykrywa grubą warstwą co najmniej 15-20 centymetrów, liśćmi, słomą lub resztkami roślin.

Gruba warstwa, będzie dłużej leżeć i lepiej trzymać wilgoć. Dodatkowo można też wysypać zrębki drzewne przekompostowane, najlepiej z drzew liściastych, bo iglaste zakwaszają mocniej glebę.

Dobrze jest też na wierzchu rozłorzyć karton, który będzie służyć jako ochrona przed wiatrem. Kartony dobrze jest podziurawić widłami, w ten sposób woda deszczowa będzie przez nie przesiąkać do gleby. Nie ma strachu o to, że będą przez te otworki przerastać chwasty, słoma jak się ułoży pod wpływem deszczu zaciemni otworki i nic nie będzie rosło. Można również użyć agrowłókniny.

W tym stanie zostawiamy na zimę. Nie martw się, ciepłe okrycie zapewni im dobre warunki.

Wraz z nadejściem wiosny, kiedy cały śnieg topnieje, można bezpiecznie usunąć ściółkę.

Już niedługo w miejscach sadzenia pomidorów pojawią się całe kiście roślin.

Kiedy rośliny wykiełkują i staną się wystarczająco silne, można je rozsadzić.

Podczas przesadzania roślin zachowaj wymaganą odległość między roślinami, stosuj nawozy w odpowiednim czasie i zapewnij podlewanie.

Odpowiedź na pytanie jest prosta. Ta metoda sadzenia pomidorów gwarantuje oczekiwany rezultat. Będziesz mógł zbierać pyszne, soczyste i słodkie owoce.

Sprawdź sam. Jeśli zastosujesz się do wszystkich zasad, na pewno Ci się uda.

Źródło i Miniatura wpisu: poradnytsya.info