w

Oto kilka skutecznych sposobów na pozbycie się irytujących komarów

Oto kilka bardzo skutecznych środków, które uchronią Cię przed irytującymi komarami.

Latem komary nieustannie przeszkadzają ludziom w wypoczynku i boleśnie gryzą.

Aby pozbyć się szkodników, musisz nieustannie nanosić na cialo chemiczne środki. Są jednak naturalne metody ochrony przed komarami.

Możesz przygotować nalewki z ziół i olejków eterycznych. Komary i muszki bardzo negatywnie reagują na aromaty goździków, anyżu, szałwii, rozmarynu.

Przygotuj wywar lub napar, przelej do butelki z dozownikiem i spryskaj skórę. Możesz używać olejków eterycznych, ale przed użyciem upewnij się, że nie masz alergii.

Napar czosnkowy. Przeciśnij 6 ząbków przez prasę, zalej szklanką wrzącej wody i odstaw na 15 minut. Odcedź. Spryskaj siebie i otoczenie tym naparem, a komary będą unikać ciebie i twojego otoczenia.

Nalewka waniliowa. Wanilinę wymieszać z wodą, produkt przelać do butelki z dozownikiem i spryskać skórę. Owady nie lubią zapachu wanilii.

Kwiaty lawendy lub olejek eteryczny. Ułóż kwiaty na parapecie, a odstraszą komary. Posmaruj się odrobiną olejku lawendowego, a szkodniki nie będą wybierać ciebie na swoją ofiarę.

Gałązki jałowca lub olejek eteryczny. Możesz dodać olej do lampy, podpalić ją, a po chwili komary opuszczą twoje otoczenie. Gałązki jałowca można wykorzystać w naturze, wrzucając je do ognia. Wydadzą zapach, którego komary i muszki nie znoszą.

Źródło i Miniatura wpisu: ulyublena.com