w

Proste sposoby na podwojenie ilości owoców. Na pewno masz te składniki w domu

Jeśli masz mały ogród i próbujesz wyprodukować w nim jak najwięcej odmian warzyw i owoców, nie korzystaj z toksycznych rozwiązań, możesz podwoić owoce roślin za pomocą kilku prostych sztuczek.

Ogród może być hobby, rekreacją, ale także doskonałą okazją do naładowania energii. Oprócz tego, że możemy produkować własne zdrowe warzywa i owoce, możemy nawet pozbyć się stresu podczas pracy w ogrodzie.

Zobaczmy, co musimy zrobić, aby mieć piękny ogród bogato obdarzający plonami.

Oto kilka przydatnych wskazówek!

1. Sadząc pomidory, dodaj 2-3 ziarna pszenicy do każdego krzaka. Dzięki temu gleba będzie bogata w składniki odżywcze, a pomidory będą się dobrze rozwijać. Jeśli nie masz dostępu do ziaren wrzuć do dołka pokrzywę. Roślina będzie stopniowo czerpać wartości odżywcze z rozkładającej się pokrzywy.

2. Ogórki sadź razem ze zmiażdżoną skorupką jajek, ponieważ zawierają wiele składników odżywczych, a tym samym uzupełniają im niedobory i wspierają rozwój.

3. Otręby absorbują azot z gleby. Rzuć kilka garści na grządki przed nadejściem mrozów.

4. Sadź ziemniaki z ziarnami gorczycy. Gdy ziemniaki kiełkują, nie usuwaj gorczycy, zostaw ją w ziemi, ponieważ jest to bardzo dobry składnik odżywczy dla ziemniaków.

5. Dodaj skórkę bananową podczas wysadzania róży, azalii i akacji. Rośliny będą kwitły znacznie lepiej i będą zdrowsze.

6. Cebula będzie zdrowsza, jeśli zostanie podlana wodą i drożdżami. Dodaj 10 gramów drożdży do 10 litrów wody i polej tym roztworem co 2 tygodnie.

Powodzenia i dobrych plonów!

Źródło i miniatura wpisu: fabricatinromania.info