Ból pleców. Naturalne sposoby, dzięki którym można się go pozbyć

Rwa kulszowa to termin medyczny charakteryzujący ból promieniujący wzdłuż nerwu kulszowego, od pleców do stopy.

Nerw kulszowy jest najdłuższym nerwem w ludzkim ciele. Specjaliści charakteryzują rwę kulszową jako objaw, a nie samo zaburzenie.

Ból promieniujący sygnalizuje inny problem, taki jak przepuklina dysku. W zależności od przyczyny ból spowodowany ostrą rwą kulszową ustępuje samoistnie w ciągu kilku miesięcy, w przeciwieństwie do ciężkiej rwy kulszowej wymagającej leczenia.

Jednocześnie leczenie może zmniejszyć intensywność bólu. Często rwa kulszowa poprzedzona jest ostrym lub przewlekłym bólem krzyża (lumbago), nasilanym przez kaszel i stanie, ból może być minimalny lub intensywny, czasami uniemożliwiający spanie (rwa kulszowa przeczulica bólowa). Szczególna postać rwy kulszowej, zwana paraliżującą rwą kulszową, charakteryzuje się paraliżem zgięcia grzbietowego stopy.

Środki zaradcze:

1. Gorące lub zimne okłady.

Naprzemiennie ciepłe okłady z zimnymi okładami. Możesz zacząć od ciepłych okładów, a zakończyć zimnymi. W miejscu, w którym odczuwasz ból, kładź ciepły lub zimny okład na 15-20 minut, co kilka godzin. Nie stosuj zimnych okładów, jeśli masz problemy z krążeniem.

2. Kurkuma.

Kurkuma jest bardzo przydatna w leczeniu bólu spowodowanego rwą kulszową ze względu na jej właściwości przeciwzapalne oraz składnik zwany kurkuminą, który zmniejsza ból i stany zapalne. Dodaj łyżeczkę kurkumy do szklanki mleka, możesz dodać trochę cynamonu, a następnie zagotować.

Napój słodzić miodem i spożywać raz dziennie. Inną opcją jest przyjmowanie 250-500 mg suplementów kurkumy 3 razy dziennie przez kilka tygodni. Należy pamiętać, że kurkuma nie jest wskazana dla osób przyjmujących leki rozrzedzające krew i diabetyków.

3. Masaż.

Masaż może złagodzić ból i zrelaksować całe ciało, zwłaszcza jeśli rwa kulszowa jest spowodowana skurczem mięśni. Dodatkowo masaż pobudza krążenie i aktywizuje mięśnie. Do masażu można użyć dowolnego rodzaju olejku 2-3 razy dziennie, aż zauważysz rezultaty.

Inną opcją jest dodanie 3 łyżeczek gałki muszkatołowej do filiżanki oleju sezamowego, podgrzanie mikstury, a następnie masowanie okolicy tą mieszanką. Masaż polegający na pobudzeniu punktów kluczowych jest bardzo skuteczny, dobrze jest zwrócić się do fizjoterapeuty, bo on będzie wiedział dokładnie, jakie są te punkty kluczowe.

4. Ćwiczenia.

Poza odpoczynkiem, sport jest bardzo dobry w leczeniu rwy kulszowej. Zalecane są ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha i pleców. Bardzo skuteczne są również ćwiczenia polegające na zbliżaniu kolan do klatki piersiowej.

Powinieneś leżeć na materacu z nogami wyciągniętymi i lekko rozchylonymi, jedno kolano na raz blisko klatki piersiowej, a drugie leży na podłodze. Zatrzymaj przez 20 sekund każdą pozycję i wykonaj 3-5 powtórzeń.

Zalecane są również ćwiczenia z odwracaniem pleców i początkującymi pozycjami jogi.

5. Krem z kapsaicyną.

Papryka Cayenne zawiera kapsaicynę, która działa jak naturalny środek przeciwbólowy, ponieważ zapobiega przenoszeniu bólu do mózgu za pośrednictwem neuroprzekaźnika zwanego substancją P. Kup krem ​​zawierający kapsaicynę w proporcji 0,025% – 0,075% i nałóż go na obszar z bólem 4 razy dziennie przez co najmniej tydzień.

6. Waleriana.

Waleriana rozluźnia i łagodzi ból wywołany nerwem kulszowym. Możesz przyjmować suplementy 150 mg korzenia kozłka lekarskiego 3 razy dziennie przez kilka tygodni lub możesz spożywać herbatę kozłkową kilka razy dziennie, aż poczujesz ulgę w bólu.

Niezależnie od powyższych należy wykonać rezonans magnetyczny by ustalić przyczynę bólu i skonsultować go z neurologiem.

Źródło i Miniatura wpisu: andreilaslau.ro

Popraw kondycję wątroby w 7 dni – Mikstura mojego dziadka

Niespodziewanie poznałam dwie ukryte funkcje prasy do czosnku. Pokażę co to proste narzędzie może