Raz w tygodniu wymocz stopy w occie – i zobacz, jak znikają twoje problemy!

Według chińskiej refleksologii nasze stopy mają naturalne strefy energetyczne, które są związane z określonym organem w naszym ciele.

Oznacza to, że dzięki stopom możesz oczyścić swoje ciało, pozbyć się toksyn i poprawić ogólny stan zdrowia.

Jedną z tych procedur jest kąpiel z octem jabłkowym.

Kąpiele z octem jabłkowym od dawna stosowane są do wspomagania odchudzania, łagodzenia problemów trawiennych, pozbycia się problemów z oddychaniem i poprawy stanu skóry.

Nasze stopy są codziennie narażone na liczne bakterie, a brak tlenu powoduje infekcje, odciski, sprawia, że kończyny są suche i szorstkie.

Осеt jabłkowy zawiera biologicznie aktywne związki, które zabijają bakterie i zarazki. Dlatego jest to jeden z najskuteczniejszych naturalnych środków na wiele problemow zdrowotnych.

Eliminuje nieprzyjemny zapach, leczy infekcje grzybicze, zmiękcza skórę, poprawia jakość skóry i nie tylko. Ponadto jest bardzo prosty i łatwy w zastosowaniu.

Kąpiel stóp z octem jabłkowym.

Wszystko, co musisz zrobić, to podgrzać wodę, a gdy zrobi się ciepła, wlej ją do miski, dolej szklanke octu jabłkowego oraz kilka kropli olejku eterycznego (np. lawendowego) i włóż do niej stopy.

Trzymaj stopy w tej mieszance przez 30 minut i to wszystko. Wykonaj ten zabieg raz w tygodniu, a poczujesz różnicę.

Aby pozbyć się odcisków, musisz trzymać stopy w mieszance w proporcjach octu i wody 1:1 przez 45 minut, a następnie pocierać pumeksem.

Jonowa kąpiel stóp.

Możesz także zastosować jonową kąpiel stóp do detoksykacji. Użyj ciepłej wody, aby otworzyć pory i soli jako środka przeciwzapalnego i ściągającego. Jony są wchłaniane przez nogi, a twoje ciało pozbywa się toksyn. Jeśli woda stanie się ciemna, oznacza to, że efekt został osiągnięty.

Istnieje kilka odmian tej kapieli:

Przepis na kąpiel solną.

Składniki:

• 1 szklanka soli Epsom (sól angielska lub siarczan magnezu);
• 1 szklanka soli morskiej;
• 2 szklanki sody oczyszczonej;
• Olejki eteryczne – kilka kropli (opcjonalnie).

Instrukcja:

Rozpuść sól w gorącej wodzie. Poczekaj, aż ostygnie, a następnie dodaj ciepłą słoną wodę do miski i wlej ocet jabłkowy. Dodaj olejki eteryczne. Trzymaj stopy przez pół godziny. Pamiętaj, że po kąpieli możesz czuć się zmęczony i słaby, ale oczyści twoje ciało i zwiększy poziom magnezu.

Przepis na kąpiel z gliną.

Składniki:

• 1/2 szklanki gliny bentonitowej;
• 1/2 szklanki octu jabłkowego;
• 1/2 szklanki soli Epsom;
• Olejki eteryczne – kilka kropli (opcjonalnie).

Instrukcja:

Rozpuść sól w gorącej wodzie, a następnie dodaj olejki eteryczne. Wymieszaj glinę i ocet jabłkowy z niewielką ilością wody, nie używaj metalu do mieszania składników. Na koniec dodaj mieszaninę do wody i mocz stopy przez około 20 minut. Możesz także wykąpać całe ciało. Ta kąpiel dezynfekuje i zwiększa poziom magnezu.

Przepis na kąpiel tlenową.

Składniki:

• 2 szklanki nadtlenku wodoru
• 1 łyżka suchego imbiru w proszku

Instrukcja:

Napełnij wannę gorącą wodą i dodaj suszony imbir i nadtlenek wodoru. Leż przez pół godziny. To ukoi twoje ciało i pomoże wyeliminować wszystkie podrażnienia i alergie.

Źródło: youtube.com

Karmienie storczyka mlekiem dla niesamowicie pięknego kwitnienia

Hydraulik podpowiedział sztuczkę, jak pozbyć się zanieczyszczeń w zlewie i wannie