Mocne i zdrowe sadzonki dzięki skutecznemu nawozowi

Aby roślina była silna i dobrze owocowała, konieczne jest wyhodowanie silnych i zdrowych sadzonek. Nawóz naturalny na bazie drożdży świetnie sobie z tym poradzi.

W tak skoncentrowanym roztworze wiele witamin i pierwiastków śladowych potrzebnych roślinom w początkowych stadiach wzrostu.

Nawóz naturalny na bazie drożdży do sadzonek

Będziesz potrzebować:

  • Drożdże suche – 5 g;
  • Cukier – jedna łyżka;
  • Ciepła czysta woda – pięć litrów.

Jak przygotować i zastosować:

Drożdże i cukier wsyp do ciepłej wody. Wymieszaj i pozostaw na trzy godziny.

Koncentrat rozcieńcza się w pięciu litrach wody. Teraz możesz podlewać sadzonki. Aplikuj raz na 2 tygodnie.

Obficie podlewamy pomidory, ogórki, paprykę, cukinię i inne rośliny uprawne. Rośliny dość szybko wyczerpują składniki dostępne w przygotowanym podłożu. Jeśli jest ono właściwe i bogate wystarczy na dłużej, jednak jeśli pojawiają się pierwsze oznaki, że może im czegokolwiek brakować zastosuj nawóz na bazie drożdży.

Nie zaleca się przekarmiania sadzonek pomidorów i papryki. Nadmiar składników odżywczych powoduje uszkodzenie siewek. Jeśli jednak dobierzesz odpowiednie odżywianie, sadzonki będą silniejsze i będą się dobrze rozwijać na Twoim parapecie, a później w ogrodzie. Aplikuj raz na 2 tygodnie.

Na pewno polubią ten dobroczynny smakołyk i odwdzięczą się mocnymi korzeniami i jasno, żywo zielonymi liśćmi bez skaz i przebarwień!

Źródło: i-ukrayina.com.ua, Miniatura wpisu: freepik.com/agriculture GF youtube

Osteochondroza – kara za niezrozumienie własnego ciała

„Płyn do płukania kosztuje mnie 22 grosze”. Życie bez chemii jest tanie i łatwe