w

Czym nakarmić sadzonki, aby były silne, zdrowe i dawały obfite plony

Trzeba pamiętać, że w przygotowaniu sadzonek najważniejszy jest balans. Chcemy żeby były idealnie zdrowe, mocne i silne, a jednocześnie nie nazbyt wybujałe zanim jeszcze przyjdzie pora przesadzania do gruntu.

Dlatego dokarmianie jest potrzebne wtedy, gdy zauważamy, że sadzonki wykazują objawy spowolnienia wzrostu na skutek wyczerpania zasobów z gleby.

Wówczas musimy je wesprzeć a jednym z najlepszych sposobów jest roztwór drożdży.

Korzyści z drożdży dla sadzonek

Roztwór drożdżowy to nie tylko skuteczny, ale także uniwersalny nawóz, odpowiedni zarówno dla dorosłych, jak i młodych roślin. Sadzonki wielu upraw dobrze reagują na drożdże. Ale jest szczególnie skuteczny w przypadku młodych ogórków, pomidorów, papryki.

Wysoką skuteczność tego nawożenia zapewnia fakt, że drożdże zawierają cenne dla sadzonek pierwiastki. W szczególności potas, azot, fosfor. Są przydatne także dla gleby, ponieważ nasycają ją pożytecznymi bakteriami.

Zastosowanie roztworu drożdży przyspiesza wzrost i rozwój siewek, wzmacnia je, znacznie zwiększa ich odporność na choroby i warunki atmosferyczne. Sadzonki wcześnie nawożone drożdżami lepiej zakorzeniają się w nowym miejscu.

Przygotuj roztwór drożdży

Aby przygotować roztwór, wlej do pojemnika 3 litry ciepłej wody dodaj 10 gram suchych drożdży i 2-3 łyżki cukru pudru. Dobrze wymieszaj płyn. Pozostaw roztwór do zaparzenia na 10-12 godzin. Przed użyciem rozcieńcz wodą w stosunku 1:10.

Przed zabiegiem glebę należy dobrze podlać ustaną wodą. Staraj się, aby roztwór nie dostał się na liście. Karmienie stosuje się do sadzonek nie więcej niż 1 raz, dopóki są w doniczkach.

Dokarmianie sadzonek drożdżami zapewnia ich dobry wzrost i rozwój. Rośliny po nich rosną zdrowo i są silne aby wydać dobrej jakości plony.

Miniatura wpisu: na-dache.pro