w

Już wiecej nie będą Ci doskwierać suche i popękane stopy!

Czy cierpisz na suchość, swędzenie stóp? Czy skóra na stopach jest czerwona, szorstka, pęka lub się łuszczy? Czy widzisz pęknięcia na piętach?

To wszystko są typowe objawy suchości stóp. Niestety, większość ludzi w mniejszym lub większym stopniu cierpi na ten problem. Powodem tego jest fakt, że w przeciwieństwie do innych części ciała, skóra stóp nie ma gruczołów łojowych. Zamiast tego gruczoły potowe są jedynym źródłem wilgoci.

Czasami te gruczoły potowe nie wystarczają, aby stopy były odpowiednio nawodnione. Suche stopy to ogromny dyskomfort, prowadzi do swędzenia, łuszczenia i rogowacenia naskórka. Nie pozwól, aby problem pozostał bez leczenia, ponieważ będzie narastał. Wypróbuj te domowe sposoby już dziś.

1. Sok z cytryny. Kwas cytrynowy pomaga rozpuszczać martwy naskórek. Dlatego zaleca się moczenie w soku z cytryny przez dziesięć minut, a następnie za pomocą myjki należy usunąć suchy naskórek.

2. Oliwa z oliwek. Właściwości nawilżające oliwy z oliwek mogą przywrócić komfort suchym, popękanym stopom. Dodaj kilka kropli olejku lawendowego lub cytrynowego, aby wzmocnić działanie lecznicze. Połącz wybrane składniki w słoiku i wstrząśnij. Nałóż oliwę ​​na pięty.

3. Wazelina. Masuj stopy wazeliną, w tym obszary między palcami. Dla najlepszego efektu nałóż na noc i śpij w bawełnianych skarpetkach.

4. Cukier. Zrób peeling z równych proporcji oliwy z oliwek i brązowego cukru. Masuj stopy tym peelingiem.

5. Miód. Naturalne enzymy miodu mogą leczyć stopy. Dlatego zaleca się moczyć stopy w ciepłej wodzie zmieszanej z miodem. Po 10-15 minutach Twoje stopy powinny być miękkie i nawilżone.

6. Mleko. Mleko zawiera kwas mlekowy, który może usunąć martwe komórki naskórka i stymulować wzrost nowych, zdrowych komórek. Przygotuj kąpiel stóp na bazie mleka, łącząc 1 szklankę mleka i 5-7 szklanek ciepłej wody.

7. Olej sezamowy. Ten potężny olej zawiera witaminę E i trzy różne rodzaje kwasów. Posiada również właściwości antybakteryjne. Zaleca się moczyć stopy w ciepłej wodzie przez 10 minut, a następnie natrzeć olejem sezamowym. Najlepiej jest nakładać olej sezamowy każdego wieczoru przed snem.

8. Kurkuma. Jest szczególnie skuteczna dla osób, których suche stopy są zakażone infekcjami grzybicznymi. Wymieszaj 3 łyżki kurkumy w kilku kroplach oleju kokosowego i nałóż roztwór na popękane stopy. Trzymaj przez 20-30 minut, a następnie umyj stopy ciepłą wodą z mydłem. Kurkuma może wpłynąć na zdrowy kolor skóry stóp.

Daj odpocząć stopom! Dzięki tym domowym środkom Twoje stopy będą miękkie i zdrowe.

Źródło i Miniatura wpisu: lime.energy