apple cider vinegar

Jakie korzystne własciwości ma ocet jabłkowy?

Ocet jabłkowy ma silne właściwości przeciwwirusowe, jest stosowany w zapobieganiu i leczeniu wielu infekcji.

Dodatkowo zmniejsza podatność na alergie i rozrzedza śluz w Twoim organizmie.

Posiada również szereg innych przydatnych właściwości:

1. Ocet oczyszcza organizm i usuwa toksyny nagromadzone w wątrobie, wspomagając w ten sposób trawienie i wydalanie toksyn.

2. Jest bogaty w potas, który jest jednym z najważniejszych składników mineralnych, który odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie serca, prawidłowe funkcjonowanie mięśni, prawidłowy wzrost i przekazywanie impulsów nerwowych.

3. Ocet jabłkowy reguluje również poziom cukru we krwi i ciśnienie krwi. Dodanie octu do posiłków zapobiegnie wysokiemu poziomowi cukru we krwi, a także zwiększy stężenie insuliny we krwi, co zwykle występuje po jedzeniu.

4. Przywraca równowagę pH dzięki wysokiej zawartości kwasu jabłkowego i octowego.

5. Wspomaga zdrową utratę wagi, ponieważ rozkłada tłuszcze. Należy go codziennie pić na czczo, popijając szklanką wody.

6. Nadaje włosom połysk i objętość. Po umyciu głowy raz w tygodniu spłucz włosy octem jabłkowym, nada włosom niespotykany blask i objętość.

7. Koi skórę i usuwa przebarwienia. Aby zmniejszyć widoczność plam starczych, smaruj je patyczkiem z wacikiem nasączonym octem jabłkowym. Powtórz tę procedurę rano i wieczorem przed snem.

8. Dzięki bogatej zawartości potasu wzmacnia komórki i równoważy płyn w nogach czym zniweluje opuchliznę. Namocz ręcznik w roztworze z 200 ml płynu i takiej samej ilości wody a następnie owiń go wokół stóp na 30 minut. Zdecydowanie bardziej skuteczny jest mętny nie klarowany ocet domowej roboty.

Źródło i Miniatura wpisu: viddana.com

Życie z cukrzycą: 8 ziół na obniżenie poziomu glukozy we krwi i zapobieganie niebezpiecznym skutkom cukrzycy!

Mikstura zdrowia według przepisu znanego lekarza – czyni układ odpornościowy niezniszczalnym!