w

Jak umyć wewnętrzną szybę piekarnika? To prostsze niż myślisz

Szczerze mówiąc, do tej pory myślałam, że to po prostu niemożliwe. A okazuje się, że to bardzo proste.

Złościłam się na to, że przestrzeń miedzy szybami nie jest na tyle szczelna żeby się nie brudzić, ale umyć się nie da. To naprawdę frustrujące!

Tymczasem dowiedziałam się jak bardzo się myliłam. Ostatnio nauczyłam się prostej sztuczki i ten problem został rozwiązany raz na zawsze.

Najfajniejsze jest to, że to takie proste!

Sprytny zatrzask

Okazuje się, że w każdym nowoczesnym piekarniku znajduje się mechanizm odłączania szkła. Nie miałam o tym pojęcia!

W zależności od producenta mechanizm może być inny, ale w kilka sekund znalazłam go we własnym. Jestem pewna, że z tym zadaniem również poradzisz sobie bez problemu.

W moim piekarniku wystarczy nacisnąć przycisk po obu stronach, a mechanizm odepchnie szybę.

A reszta to już kwestia wyboru środka do czyszczenia. Możesz użyć płynu do mycia naczyń lub w przypadku silniejszych zabrudzeń środka do czyszczenia piekarników. Soda, ocet, rozpuszczona tabletka do zmywarki, płyn do mycia szyb, myjka do mycia na gorąco, cokolwiek wybierzesz mając dostęp do obu szyb od wewnątrz wreszcie pozbędziesz się brudu spomiędzy nich!

Po wszystkim zaklikujesz szybę z powrotem i cieszysz się widokiem lśniąco czystych drzwi piekarnika!

Jeśli nie potrafisz odnaleźć zatrzasku w swoim piekarniku sprawdź w instrukcji, a jeśli jej nie masz poszukaj na youtubie. Tam jest dużo filmów pokazujących jak zdjąć szybę w różnych modelach piekarników.