Jak szybko zasnąć

Jak szybko zasnąć? Proste sposoby, by odpłynąć w 2 minuty

Dzisiejsze tempo życia sprawia, że coraz trudniej jest nam się wyciszyć. Trudniej jest przygotować organizm do łagodnego wejścia w sen, a nadmiar stresu i problemów powoduje, że do łóżka zabieramy troski całego dnia. Kołaczą się godzinami w myślach, przez to długo nie możemy zasnąć. Czy wiedziałeś, że są proste techniki, które umożliwiają pokonanie bezsenności i „odpłynięcie” w ciągu kilku minut? Sprawdź, jak szybko zasnąć dzięki ich zastosowaniu.

Sposoby na trudności z zasypianiem

Czasem rozwiązanie jest prostsze, niż się wydaje. Warto jednak mieć na uwadze, że ta metoda będzie skuteczna, jeśli wcześniej się przygotujemy. 

Przed udaniem się na nocny spoczynek wykonujemy kilka prostych rutynowych czynności. Pomogą one ciału i umysłowi w relaksacji i przygotowaniu do snu. 

Na dobry sen

Wietrzymy sypialnię. To bardzo ważna czynność, która oczyści powietrze i obniży temperaturę. Organizm trudniej wchodzi w sen w dusznym i gorącym pomieszczeniu. Przed snem nie spożywamy też ciężkich posiłków i nie jemy bezpośrednio przed snem. Nie wolno jednak się głodzić. Z uczuciem burczenia w brzuchu z pewnością łatwo nie zaśniemy.

Nie pijemy kawy i nie jemy słodyczy. Cukier i kofeina działają pobudzająco, przez co utrudniają zasypianie.

Godzinę przed planowanym snem dajemy oczom odpocząć od światła niebieskiego z ekranów telewizora i telefonu komórkowego. Zakłóca ono naturalny rytm snu.

Przygotowanie do snu ułatwia też kąpiel, filiżanka ziołowej herbatki o działaniu odprężającym oraz chwila z książką. Wszystko to pomoże ci się zrelaksować, uporządkować myśli. Zapomnieć o codziennych problemach.

Nie bez znaczenia jest też wygodne łóżko i świeża pościel. Jeśli masz niedostosowany do swojej wagi i potrzeb materac, trudno jest zasnąć i się wyspać. To oczywiście niebagatelny wydatek. Rozwiązaniem może okazać się nakładka na materac, która znacząco podniesie komfort. A to znacznie mniejszy koszt.

Jak szybko zasnąć

W przypadku problemów ze zrelaksowaniem się przed snem warto spróbować akupresury.

Masowanie punktu na nadgarstku może stymulować wydzielanie melatoniny, hormonu odpowiedzialnego za sen.

Zlokalizuj punkt pod kciukiem. Tam, gdzie zazwyczaj mierzymy puls, i delikatnie go masuj. Po kilku minutach poczujesz, jak napięcie opuszcza ciało, a sen ogarnia cię niczym kojąca kołdra.

Jak zasnąć w 60 sekund

Pamiętaj też o technice z drugiej wojny światowej, stosowanej przez żołnierzy amerykańskich do szybkiego zasypiania. Technika jest bardzo prosta, a po pewnym czasie przebiega rutynowo. Służyła do tego, by żołnierze mogli się szybko zrelaksować w trudnych warunkach.

Jak szybko zasnąć? Połóż się na plecach, zacznij wolno oddychać. Skoncentruj się na stopniowym rozluźnianiu mięśni kolejnych partii ciała.

Zacznij od twarzy. Wyobraź sobie, że rozluźniają się na niej wszystkie mięśnie. Następnie przenoś uwagę na kolejne partie ciała. Głowę, klatkę piersiową, biodra po nogi i stopy.

Następnie nakieruj myśli na wyobrażenie spokojnego obrazu. Na przykład nocne jezioro z dryfującą łodzią i blaskiem księżyca odbijającym się na tafli wody. To połączenie rozluźnienia ciała i skupienia umysłu pomoże szybko odpłynąć w krainę snu.

Co można zrobić z nakrętek po butelkach

Co można zrobić z nakrętek po butelkach. Świetny sposób na wykorzystanie

Tak zrobiony kalafior to rewelacja. Proste i szybkie danie pokocha cała rodzina